Lapkričio 10-osios popietę Radviliškio sporto areną užtvindė miesto ir kitų vietovių gyventojai. Galimybei nemokamai pamatyti tokio pobūdžio bei masto profesionalų atliekamą kūrinį apsisprendė daugiau kaip 1 100 žmonių. Dar gerokai iki tol Viešoji biblioteka pritrūko bilietų-kvietimų, tačiau pateko visi, kas norėjo.
Naujas patriotizmo gūsis, įstabiausia roko muzikantų ir operos grandų jungtis – tokiais ir panašiais epitetais mirga žiniasklaida, rašanti apie patriotinio roko grupės „Thundertale“, Liudo Mikalausko (bosas), Egidijaus Bavikino (tenoras), Sandros Lebrikaitės (sopranas) bendrą kūrybinį darbą – roko operą „Priesaika“, skirtą partizanams atminti. Dabar tai suskambo mūsų mieste, atsivėrė prieš mūsų akis ir nunešė į istoriją, sunkiausių, gyvybes kainavusių išbandymų metus, iš naujo gaivino laisvės kovų ir jų didvyrių atminimą.
...Pokaris, partizanų pasitraukimas į miškus, duodama priesaika kovoti už tai, kas brangiausia – Lietuvos laisvę, žmogiški jausmai, išgyvenimai, dramatizmu persunktos dainos, jautrūs pokalbiai, tvirtą viltį, kovingą dvasią palaikantis kunigas, jaunutės ryšininkės ryžtas ir drąsa, gilūs, jaudinantys monologai... Viskas jungėsi, liejosi į jaudinantį pasakojimą tema, kurios niekada nėra ir nebus per daug, kuri negali palikti abejingo... Juolab kad operos siužetas įkūnijo realias anų įvykių asmenybes, kad viskas perteikta tokių talentingų solistų ir muzikantų, įtampą klausytojams išlaikiusių iki paskutinių akimirkų, kai viską nutildė scenoje imituoti partizanų žūties garsai.
„Labai džiugu, kad pabuvome kartu, kad jūsų tiek daug susirinko. Su šia opera mes šiemet keliaujame per visą Lietuvą, bet jūsų kraštas išskirtinis – jame vyko tie svarbūs pokario įvykiai, kuriuos čia prisiminėme, dėl kurių Lietuva turi dar vieną prezidentą – Joną Žemaitį. Akivaizdu, kad ši tema jums svarbi, kad ją suprantate, atmenate“ , – pasibaigus operai, sakė solistas Liudas Mikalauskas.
Už šias prasmingas gyvosios atminties valandas radviliškiečių vardu atlikėjams padėkojo rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Justinas Pranys ir Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė.
Tai buvo baigiamasis Viešosios bibliotekos projekto „Prie rymančio Rūpintojėlio“ etapas. Ankstesniuose išleistas to paties pavadinimo leidinys, supažindinantis su partizanų kūrybiniu palikimu (laikraščiu „Prie rymančio Rūpintojėlio“), o Balandiškio kaime, partizanų rėmėjų Sajų sodyboje, pastatytas koplytstulpis tenykščiams 1949 metų įvykiams atminti. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.
Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą