Lapkričio 7-osios popietę Šiaulėnų krašto muziejaus kiemelyje būriavosi miestelio gyventojai, moksleiviai, atvyko rajono Savivaldybės, vietos seniūnijos, bažnyčios atstovai, Viešosios bibliotekos darbuotojai. Pro atdaras muziejaus duris sklindantys kaimiškos muzikos įrašai, geltona, žalia ir raudona spalvų juosta papuoštas kiemelio centre ką tik iškilęs naujas medžio drožinys – viskas nuteikė šventiškam renginiui ir jis netrukus prasidėjo.
Renginio vedėja Vaida Balčiūnaitė susirinkusiuosius supažindino su Viešosios bibliotekos šiemet įgyvendinamu projektu „Nepareisim kaimų takeliu...“, kurio tikslas – prisidėti išsaugant mūsų krašto paveldą. Šiaulėniškiams papasakota apie konkrečius jau nuveiktus projektinius darbus: bibliotekoje surengtą konferenciją „Ką paliksime ateities kartoms?“, skirtą Vietovardžių metams, apie bibliotekos parengtą ir išleistą knygą „Paslaptingi senovės bylojimai. Radviliškio krašto legendos ir padavimai“. Su pastarąja žemaičių tarme (juk 2019-ieji – ir Žemaitijos metai) supažindino Viešosios bibliotekos Kraštotyros-leidybos skyriaus bibliotekininkė Rima Giedrienė. Knygoje esantį kraštietės Marijonos Birutės Kudulytės-Navakauskienės padavimą „Požeminis miestas“ išmokę atmintinai, šventėje jį gražiai pristatė mažieji Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos mokinukai, vadovaujami mokytojos Birutės Arbušauskienės.
Ir štai renginio kulminacija – medžio skulptūros, įamžinusios Šiaulėnų seniūnijos išnykusių kaimų vardus, atidengimas. Priešais muziejų pastatytą šį atminimo ženklą atidengė Šiaulėnų seniūnijos seniūnė Ieva Bliznikienė ir Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė, pašventino Šiaulėnų Šv. Onos bažnyčios klebonas Jonas Bagdonas. Visi jie pasidžiaugė šia prasminga įgyvendinta idėja, akcentuodami, kaip svarbu išsaugoti praeities vertybes ir visiems prie to prisidėti. Klebonas palinkėjo ir išsakė viltį, kad toks pradėtas darbas „tęsis į gilumą, įamžinant ne tik visus išnykusius kaimus, bet ir juose gyvenusių žmonių atminimą“.
„Jei žmogus neturi praeities, neturi ir ateities“, – teigė rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas Vytautas Simelis. Jis pabrėžė, kad padaryta gera pradžia, bet tik pradžia, o laukia dar didelis darbas. Vedėjas ypač išskyrė svarų šiemetį Viešosios bibliotekos indėlį išsaugant, įamžinant vietovardžius, nykstančius kaimus, kitą krašto paveldą, padėkojo visiems, suprantantiems šios veiklos svarbą ir padedantiems joje.
Kalbėjo naujosios atminimo skulptūros autorius, tautodailininkas Eugenijus Arbušauskas. Jis papasakojo apie šį savo kūrinį, jo visumos ir detalių prasmę.
Ąžuolo drožiniui pasirinktas senosios kaimiškosios sodybos motyvas su jai buvusiais būdingais darželio, trobesių puošybos, angelo ir kitais akcentais. Skulptūros centre – išnykusių seniūnijos kaimų vardai, viršuje – metalinė saulutė (jos autorius – žinomas radviliškietis kalvis Stanislovas Špukas).
Renginyje padėkota skulptūros autoriui, seniūnijai, projekto įgyvendintojams, rėmėjams, talkininkams, šventės dalyviams, vėliau dar pabendrauta, mintimis dalytasi ir miestelio bibliotekoje prie arbatos puodelio.
Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą