Jiems Konferencijų salėje Elona Vaišnienė vedė užsiėmimą: pasidalijo žiniomis, mokslinių tyrimų išvadomis, asmenine patirtimi apie bendravimo su mažyliais ypatumus ir svarbą, būtinybę kuo daugiau jiems nuo mažumės skaityti ir plėsti jų žodyną, ugdyti sveiką smalsumą, davė konkrečių naudingų patarimų, tinkančių įvairiose situacijose.
Daug dėmesio skirta ir kasdieniam buvimui tarp žmonių. Pašnekovė aiškino, kokią tyrimais įrodytą trejopą naudą teikia net menkiausias geranoriškas poelgis, pavyzdžiui, pakeltas šalia esančiam žmogui nukritęs daiktas, kitam padovanota šypsena ar ištartas ačiū. Pasirodo, tokiais atvejais smegenys pagamina visam organizmui labai naudingos medžiagos: ir tam, kuris taip pasielgė, ir tam, kuris sulaukė tokio poelgio, ir visai pašaliniam, kuris tai matė. „O juk taip nuolat elgtis ir bendrauti galime kiekvienas, tokie mažmožiai ničnieko nekainuoja, bet labai teigiamai veikia, tiesiog keičia kitų gyvenimus! Juo labiau, kad iš tėvų, kitų suaugusiųjų tai mato vaikai ir patys įpranta taip daryti. Tai ir darykime nedvejodami“, – skatino profesorė.
Po pašnekesio ji kiekvieną dalyvį, mamą ir tėtį (o jų buvo nemažai), apkabino, kiekvienam kažką šilto ir įsimenančio pasakė. Tai buvo ką tik išgirstos tiesos paliudijimas: patiriamo gerumo ženklas švietė apkabintojos, apkabinamojo ir visų matančiųjų veiduose...
Susitikime Elona Vaišnienė papasakojo ir apie save, šeimą, radviliškietiškas ištakas (čia darbavosi jos senelis, čia gimė jos mama), apie patirtą tremtį, įsikūrimą Amerikoje, savo tenykštę gana plačią ir įvairiapusę visuomeninę veiklą, išeivijoje padedamas puoselėti lietuvybės idėjas, pagalbą Lietuvai. Buvo galima nepaliaujamai stebėtis viešnios taisyklinga, gražia lietuvių kalba, kurios ji niekada neprimiršo nuo pat 1948 metų, kai su tėvais (jie buvo tremiamųjų sąrašuose) iš pabėgėlių stovyklos pasiekė Ameriką. Tik ta kalba ir dabar kalbama jos šeimoje, ja tarpusavyje bendrauja dukra ir sūnus. Kas gali iškalbingiau byloti apie ištikimą meilę Lietuvai...
Jaukus ir malonus susitikimas užsitęsė. Kol tėveliai bendravo ir kalbėjosi, jų atžalėlės, prižiūrimos bibliotekos darbuotojų ir bičiulių, žaidė Žaislotekoje. Vėliau visi kartu vaišinosi arbata, kava, vaisiais ir saldumynais, dalijosi popietėje patirtais įspūdžiais. Veikė publikacijų, nuotraukų apie Elonos Vaišnenės veiklą, paramą Radviliškiui parodėlė, rodytos skaidrės ta pačia tema. Renginio metu parodyta bibliotekos lėlių teatro „Boružėlė“ miniatiūra (autorė – G. Lukšaitė) apie skaitymo naudą.
Lapkričio 18-ąją su Elona Vaišniene susitiko Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė, kiti bibliotekos darbuotojai. Pasiklausyta viešnios minčių apie išeivijos pagalbą Lietuvai, aptarta Žaislotekos veikla ir tolesnis bendradarbiavimas, jai įteikta bibliotekos suvenyrų.
Elona Vaišnienė yra ilgametė Viešosios bibliotekos rėmėja, Žaislotekos iniciatorė ir globėja. Nors gimusiai Kaune, jai, kaip sakėsi, Radviliškis visada buvo ir išlieka begaliniai brangi vieta, nes jis – tėvų, čia besiilsinčių artimųjų ir atmintyje gyvų prisiminimų žemė.
Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą