2020 m. liepos 7 d., antradienis

Seminaras „Kraštotyrinių, virtualių ir edukacinių veiklų plėtojimo galimybės bibliotekoje“

Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos administracija organizavo kvalifikacijos kėlimo seminarą Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos, miestų, kaimų, mokyklų bibliotekininkams. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos darbuotojos-lektorės skaitė paskaitas, vedė edukacinius užsiėmimus.

ŠAVB Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Audronė Baškienė skaitė pranešimą  „Kultūros paveldo atrankos ir skaitmeninimo metodika. Skaitmeninės kolekcijos sudarymas“. Supažindino su Kultūros paveldo atrankos ir skaitmeninimo metodika, su Lietuvos Valstybės politikos kultūros paveldo skaitmeninimo klausimais, Lietuvos Martyno Mažvydo bibliotekos darbuotojų inicijuojamu virtualios kultūros paveldo informacinės sistemos (toliau VEPIS)  modernizavimo projektu. Suteikė informaciją apie vykdomus projektus LIMIS, kuriuos vykdo Lietuvos integrali muziejų informacinė sistema t. t. Lektorė A. Baškienė išdėstė medžiagą apie skaitmeninimo procesą, pagrindinius atrankos kriterijus, skaitmeninimo įrangą, skaitmeninių kompetencijų tinklo paslaugas ir t.t.
ŠAVB Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Rasa Streckienė skaitė pranešimą „Virtualių parodų specifika ir galimybės“. Lektorė supažindino su parodos propagavimo formomis, parodų kūrimo specifika, medžiagos parinkimo būdais, medžiagos virtualioms parodoms paieška, išdėstymo principais, nemokamomis Google programomis, kurių pagalba galima  kurti virtualias parodas ir pristatyti jas bibliotekos internetinėje svetainėje.
ŠAVB Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Giedrė Čarienė skaitė pranešimą ir  pravedė edukacinį užsiėmimą tema „Emocinio intelekto lavinimas su edukaciniais žaislais kimočiais“. Lektorė supažindino su intelektinio ugdymo programa „Kimočiai“, su žaislais kimočiais, kurie turi kiekvienas savo reikšmę (japonų kalboje žodis „kimochi“ reiškia jausmą). Ši efektyvi mokymo programa padeda įsigyti pasitikėjimo ir išmokti spręsti sudėtingas socialines emocines situacijas ir yra skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams, autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams. Programa moko savęs pažinimo, supažindina su kimočių personažais, jausmų pamokomis, moko savęs pažinimo.
ŠAVB Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Agnė Areliūnaitė skaitė pranešimą ir pravedė edukacinius užsiėmimus tema „Emocinio intelekto lavinimas su muzikos instrumentais“. Lektorė supažindino su psichomotorikos sąvoka, muzikiniais žaidimais, klausos gebėjimais atpažinti muzikos instrumentus, girdimąja atmintimi, vaikų gebėjimų ugdymą dalyvaujant bendroje muzikinėje edukacinėje veikloje.
Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė padėkojo lektorėms už prasmingą kvalifikacijos kėlimo seminarą, už suteiktas žinias, kurios bus pritaikytos bibliotekiniame, informaciniame darbe.
Bibliotekininkams buvo įteikti kvalifikacijos kėlimo seminaro pažymėjimai.

Teksto autorė Viešosios bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė
Kristinos Urniežienės nuotraukos



Komentarų nėra:

Rašyti komentarą