Spalio 2 d. vyko virtuali edukacija su rašytoju, knygos „Ulfas ir stebuklinga barzda“ autoriumi Virgiu Šidlausku. Edukacijoje dalyvavo Šiaulių Dainų progimnazijos 3d klasės (mokytoja J. Ivaškienė) ir 4a klasės (mokytoja D. Stonė), Šiaulių Gegužių progimnazijos 1b klasės (mokytoja A. Tupikė) ir Šiaulių Gytarių progimnazijos 1a klasės (mokytoja Dž. Kuzavinienė) mokiniai.
Vaikai, kartu su mokytojomis, būdami mokyklose, savo klasėse, susitikime su autoriumi dalyvavo naudodamiesi „Zoom“ platforma.Pirmiausia rašytojas mokiniams papasakojo apie save, ką veikia. „Pirmiausia aš esu dailininkas, mėgstantis papiešti žmogus. Ir kiek turiu įgūdžių tiek bandau juos išreikšti“, – klausytojams prisistatė V. Šidlauskas ir pridūrė, kad ne tik piešia, rašo knygas, bet ir yra žurnalo „Laimiukas“ vyriausiasis redaktorius. Po to vaikus pakvietė į piešimo edukaciją, kurios metu ir pats autorius, ir savo klasėse esantys mokiniai piešė herojų Ulfą, labai išdykusį veikėją. „Žinokit, kad dailininkams yra sunkiau nei rašytojams, nes rašytojas, sugalvoja istoriją, o dailininkas turi sugalvoti, kaip ją nupiešti“, – pasakojo V. Šidlauskas. Jis vaikams taip pat parodė, kaip nupiešti šunį, katiną, ūkininką, kuris augina savo ūkyje zefyrus ir netgi ugnikalnių šeimyną! Mokiniai, būdami savo klasėse, piešė kartu su autoriumi, pagal jo nurodymus, ir jiems, pasirodo, labai puikiai pavyko! Tarp piešimų rašytojas paskaitydavo knygos „Ulfas ir stebuklinga barzda“ ištraukas, o kad būtų dar smagiau, rašytojas vaikus išmokė dainelių apie Ulfą.
Net ir esant tokiai situacijai Šiaulių mieste, kai fiziškai nevyksta renginiai, biblioteka stengiasi nuotoliniu būdu skatinti skaitymą, domėjimąsi knygomis, lavinti kūrybiškumą. Tad kūrybingo ir smagaus susitikimo metu mokiniai piešė, linksmai dainavo ir, nors ir virtualiu būdu, bet aktyviai ir smalsiai bendravo su rašytoju V. Šidlausku. Neabejojama, kad nauja patirtis paskatins vaikus dar labiau domėtis knygomis ir lavinti savo piešimo įgūdžius, piešiant labiausiai patinkančių knygų herojus.
Susitikimas organizuotas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Tobulėju skaitydamas ir kurdamas“.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą