2020 m. gruodžio 11 d., penktadienis

Projektas „Mokyklų bibliotekininkų žinių ir kompetencijų tobulinimas“

Kvalifikacinio projekto „Mokyklų bibliotekininkų žinių ir kompetencijų tobulinimas“ metu siekta tobulinti mokyklų bibliotekininkų kompetencijas darbo su jaunimu srityje, skatinant plėsti mokyklų bibliotekų siūlomų kultūros ir neformaliojo ugdymo paslaugų įvairovę ir didinti jų kokybę atsižvelgiant į tikslinės auditorijos ypatumus bei poreikius.Projekto metu vyko 3 nuotoliniai mokymai „Z ir alfa kartos ugdymo ypatumai” Šiaulių ir Telšių apskričių mokyklų bibliotekininkams naudojant vaizdo konferencijų programas. Mokymuose dalyviai gilino žinias apie psichosocialines šiuolaikinės Z ir alfa kartų ypatybes, sužinojo konkrečių būdų, kaip skatinti, mokyti ir susikalbėti su kartų atstovais, atliko praktinių užduočių. Mokymuose dalyvavo 67 Šiaulių ir Telšių apskričių mokyklų bibliotekininkai. Mokymus apie Z ir alfos kartos ypatumus mokyklų bibliotekininkams vedė VšĮ „Mokymų ir psichologinio konsultavimo centro“ psichologės Gintarė Jurkevičienė ir Vitalija Mikutaitienė. 

Mokyklų bibliotekininkai taip pat dalyvavo 4 mokymuose „Projektų rengimas“. Projektai yra būtini mokyklų bibliotekose siekiant kurti ir diegti naujas paslaugas ir produktus, įgyvendinti netradicines, tikslinės auditorijos poreikius atitinkančias veiklas taikant inovatyvius metodus bei priemones. Mokymų tikslas – stiprinti mokyklų bibliotekų specialistų projektų rengimo ir įgyvendinimo kompetencijas. Praktinių užduočių metu dalyviai buvo skatinami pasitelkti kūrybiškumą ir inovatyvumą organizuojant mokyklos bibliotekos veiklą ir plečiant teikiamų paslaugų spektrą. Mokymų lektorė – Ekaterina Prakapene, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja, LKT projektų vertinimo ekspertė.

4 nuotolinių mokymų „Neformaliojo švietimo metodų taikymas dirbant su jaunimu. Žaidybinimo taikymas bibliotekos veikloje“ metu mokyklų bibliotekininkai susipažino ir išbandė metodus, kurie padės patraukliau pateikti ir labiau įtraukti jaunimą į mokyklos bibliotekos veiklas. Mokymų dalyviai susipažino su žaidybinimo metodika, pagrindiniais jos principais ir etapais. Išbandė įvairius įrankius, kuriais naudojantis galima kurti patrauklesnes bibliotekos veiklas ir paslaugas. Mokyklų bibliotekininkai, atlikdami praktines užduotis, kūrė sužaidybintas veiklas, lavino žaidybinę mąstyseną. Mokymų lektorė – grafikos fasilitatorė ir moderatorė Agnė Rapalaitė. Daugiau nei 8 metus dirba kaip mokymų vadovė ir projektų koordinatorė su jaunais žmonėmis bei jaunimo ar bendruomenių darbuotojais, mokytojais taikydama inovatyvius skaitmeninius įrankius, naujas formas ir metodus.

Projekto metu vyko ir 4 nuotoliniai mokymai „Inovacijų kūrimas ir valdymas mokyklų bibliotekose“ su Romanu Šarpanovu – edukatoriumi, sertifikuotu LEGO SERIOUS PLAY metodikos moderatoriumi. Lektorius mokyklų bibliotekininkus supažindino su kūrybinio mąstymo metodu, praktiškai parodė, kaip atrasti tikrąją situacijos problemą ir pasitelkiant metodiką eiti link inovatyvių sprendimų. 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė

P. Sprindžiukaitės inf.

Bibliotekos archyvo nuotr.












Komentarų nėra:

Rašyti komentarą