2012 m. gegužės 6 d., sekmadienis

Nacionalinė bibliotekų savaitė Kelmėje

Jei ir įmanoma šiame pasaulyje turėti kokį nors visiškai neabejotiną gėrį, kokią nors absoliučiai tobulą laimę, aš išties manau, kad nesurastum gėrio, labiau geistino už vaisingą ir malonų pokalbį ar pramogą, kokį tik išsilavinusiam žmogui gali suteikti biblioteka. Dėl bibliotekos teisėtai jis gali vadintis kosmopolitu, arba pasaulio gyventoju, nes gali viską žinoti, viską matyti. Gabrielis Naude (1600-1653)

Tokiais žodžiais Lietuvos bibliotekininkų draugija informavo visuomenę apie tradicinę, jau dvyliktąją  Nacionalinę bibliotekų savaitę, kuri  vadinosi „Biblioteka: spausk Patinka!“. Savaitės idėja: parodyti, kad bibliotekos - bendruomenes telkianti ir vienijanti erdvė. Čia puoselėjamos senos tradicijos ir kuriamos naujos, čia gimsta inovatyvūs sprendimai ugdant laisvą ir kūrybingą asmenybę, čia moderniausios informacinės technologijos tampa įrankiais pažinti, mokytis ir mokyti kitus. Biblioteka kviečia neformaliam pasibuvimui draugų rate ir virtualiam bendravimui globaliuose socialiniuose tinkluose.

Šią savaitę rajono bibliotekose  netrūko ir renginių, ir jų lankytojų.

Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje surengta naujų knygų paroda bei senųjų leidinių paroda „Užmirštos knygos“, kurioje eksponuojamos  bibliotekos fonde esančios senosios knygos. Seniausia, 1920 metais „Švyturio“ bendrovėje išleista Sofijos Čiurlionienės – Kymantaitės knyga „Komedijos“, kurioje yra pačios populiariausios autorės  komedijos žanro pjesės: „Pinigėliai“,  „Karalaitė Tikroji teisybė“, „Gegužis“ ir „Kuprotas oželis“.

Parodoje nemažai knygų, išleistų 1921 metais : tai ir Švietimo ministerijos išleistas Lunkevičiaus vertinys iš rusų kalbos „Kaip gyventa  mūsų senelių prosenelių“ , V. Krėvės „Raštų“ 2 tomas, „Darbo žmonių 1922 metų kalendorius“. Įdomu tai, kad šiame kalnedoriuje paminėtos dvi Valstybinės šventės: Vasario 16 – Nepriklausomos Lietuvos valstybės paskelbimo diena ir gegužės 1 – darbo žmonių ir tautų meilės šventė. Leidinys labai įdomus, jame supažindinama su Belgijos ūkininkų gyvenimu, su linų auginimu Lietuvoje,  su praėjusių metų (1921) politiniais įvykiais, su grožiniais kūrinėlais. Beje, leidinyje gausu reklaminių skelbimų: piliečiai kviečiami įsigyti naujų Lietuvos krikščionių demokratų partijos leidinių, raginami skaityti laikraščius „Tėvynės sargas“, „Ateitis“, „Laisvė“ (metams kainuojanti 150 auksinų), reklamuojamas seniausias ir didžiausias Lietuvos Prekybos ir pramonės bankas.

„Graži tu mano, brangi tėvyne, šalis, kur miega kapuos didvyriai“. Šiuos didžiojo lietuvių poeto Maironio žodžius žino kone visi. Balandžio 23 d. Kelmės Žemaitės ir kitose rajono bibliotekose įvyko Valanda su Maironiu, skirta Poeto Metams paminėti. Žemaitės viešojoje bibliotekoje įvyko visuomeninės organizacijos „Krašto informacija“ filmo „Diena Maironio tėviškėje“ peržiūra.

Kitomis Nacionalinės savaitės dienomis Žemaitės viešoji biblioteka savo skaitytojus ir miestelėnus kvietė į pokalbių popietę „Rekomenduoju paskaityti“, kurios dalyviai dalijosi savo mintimis apie perskaitytas knygas, į kaunietės poetės Irenos Jacevičienės – Žukauskaitės knygų „Eskadrilė pakilo aukštai“ ir „Dangus vilioja, kviečia, šaukia“  pristatymą, kurioje autorės kūrybą skaitė aktorė Virginija Kochanskytė, į kelmiškės literatės Jadzės Gaupšienės poezijos knygos „Žemės keleivis“ pristatymą.
I. Jacevičienės-Žukauskaitės knygų pristaymas
J. Gaupšienės knygos pristatyme koncertavo mišrus ansamblis Vakarė

Nenuskriausti šią savaitę buvo ir mažieji bibliotekos skaitytojai – Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje vaikai dalyvavo susitikime su žurnalo „Nykštukas“ redaktore ir knygelių vaikams autore Ilona Bumblauskiene, garsiniuose skaitymuose skaitė kelmiškės rašytojos Onos Jautakės pasakas, dalyvavo rytmetyje „Knyga – langas į pasaulį“, susipažino su Kelmės rajono bibliotekininkų draugijos išleista knygele „Gyvoji tėviškės istorija“, apžiūrėjo Kelmės specialiosios mokyklos dailės darbelių parodą.

I. Bumblauskienė
Įdomios popietės vaikams  organizuotos  Užvenčio, Gailių, Maironių, Pašilėnų, Šaukėnų, Žalpių, bibliotekose, o Pagryžuvio bibliotekoje ikimokyklinukams ir pradinukams vyko lietuvių kalbos, dailės ir kitos pamokos.
Dailės pamoka ikimokyklinukams Pagryžuvio bibliotekoje


Nijolė Kančauskienė,
Kelmės Žemaitės VB vyresn. metodininkė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą