Puslapiai

2014 m. kovo 10 d., pirmadienis

Viešojoje bibliotekoje pradėtas „Metų“ perrašymas

Kovo 5 d. Radviliškio viešojoje bibliotekoje pradėtas Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ kaligrafinis perrašymas.
Susirinkusieji išgirdo pasakojimą apie daugiabriaunį K. Donelaičio gyvenimą, jo mokytojavimą, dėstytojavimą, kūrybą, barometrų, muzikos instrumentų, optinių prietaisų meistravimą, klebonavimą Tolminkiemyje. Ilgiau stabtelėta prie poemos „Metai“ rašymo istorijos. Daugelį sudomino Skaityojų aptarnavimo skyriuje parengta Kristijono Donelaičio gimimo 300 metų jubiliejui skirta paroda. Dailės mokyklos mokytoja Neringa Kestenienė pirmoji atvertė būsimosios knygos lapus ir įrašė pirmąsias poemos eilutes. Į renginį atėję Lizdeikos gimnazijos auklėtiniai taip pat nekantravo prisidėti prie „Metų“ perrašymo.
Radviliškio viešoji biblioteka per visus 2014-uosius, Seimo paskelbtus Kristijono Donelaičio metais, organizuoja akciją „K. Donelaičio „Metai“ – manąja plunksna“. Tai – kaligrafinis šios, nūnai net pasaulio tyrinėtojus sudominusios poemos perrašymas, kurio idėją pasiūlė Vilniuje gyvenanti kraštietė, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė Eugenija Liuda Janauskienė. Proga giliau prisiliesti prie tolimai praeičiai atiduoto mūsų grožinės literatūros pradininko, dvasininko, mokytojo, švietėjo gyvenimo ir kūrybos.
Akcijoje pakviesti dalyvauti moksleiviai, mokytojai, kultūros darbuotojai, įstaigų ir organizacijų atstovai, verslininkai, įvairių bendruomenių nariai, miesto ir kaimo gyventojai – visi, kurie neabejingi Kristijono Donelaičio neįkainojamam literatūriniam palikimui, mūsų kalbai, literatūros istorijai ir jos kūrėjams.
Siūlome sugaišti tik kelias minutes šiai unikaliai istorinei akistatai. Užeikite į mūsų bibliotekos pirmąjį aukštą, Skaitytojų aptarnavimo skyrių, kur Jūsų laukia Kristijono Donelaičio „Metai“ ir simboliškai pageltęs tuščias popieriaus lapas, kad į jį sava ranka perrašytumėte kelias ar keliolika poemos „Metai“ eilučių.
O kai po gabalėlį perrašysime visą šią poemą, tada visi susieisime būrin ir pasidžiaugsime, ką šia akcija paprasto, bet prasmingo padarėme Kristijonui Donelaičiui pagerbti ir atminti.
Kviečiame įsijungti į metų akciją!

Viešosios bibliotekos informacija.
 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą