2014 m. rugsėjo 25 d., ketvirtadienis

Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Nuo 1994-ųjų metų visoje Lietuvoje pradėta minėti Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena. Ši diena yra susijusi su Vilniaus geto likvidavimu 1943 m. rugsėjo 23 d., kai didžioji dalis geto kalinių buvo sušaudyti, o kita dalis  išvežti iš Lietuvos į koncentracijos stovyklas.
Kuršėnų politechnikos mokyklos tolerancijos centro vadovo Lino  Laureckio idėjai paminėti šią dieną pritarė ir Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos darbuotojos.
Šiai progai buvo parengta spaudinių  paroda „Atminties keliu“. Įspūdžiais apie gautą garbingą  Lietuvos Prezidentės  Dalios Grybauskaitės apdovanojimą „Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius“ pasidalino bibliotekos  skaitytoja  kuršėniškė Danutė Varnelienė. Jis įteiktas už mamytės ir senelės išgelbėtą žydų tautybės berniuką Jakovą Gurvičių.
Nelengvais prisiminimais apie knygos „Kuršėnų miesto žydų istorija“ grįžo į praeitį jos autoriai Jonas Kiriliauskas ir Rolandas Tamošaitis. Sunkūs ir skaudūs praėjusių įvykių atgarsiai giliai sujaudino klausytojus.
Popietėje dalyvavę  Kuršėnų politechnikos mokyklos ir L. Ivinskio gimnazijos moksleiviai atidžiai klausėsi ir Lino Laureckio pasakojimo, susidomėję žiūrėjo nuotraukas, knygas, apdovanojimus.
Kalbėjusius gėlėmis, vertingomis knygomis apdovanojo Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja Judita Šakočiuvienė, Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė, moksleiviai.

Vida Ragauskienė
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja,
Astos Urbelienės ir Aivaro Budreckio nuotr.
Šiaulių rajonasKomentarų nėra:

Rašyti komentarą