Puslapiai

2014 m. lapkričio 16 d., sekmadienis

Skaitymai žvakių šviesoje Ukrinų bibliotekoje

Kai į mūsų šalis ateina pats tamsiausias metų laikas, mes uždegame žvakes ir skaitome knygą. Tai pagrindinė Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tradicija, kurios šeštą kartą laikėsi ir Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialas.
Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – „Troliai šiaurėje“.  Šviesos ir žodžio šventė – kūrinio skaitymas balsu – Ukrinų bibliotekoje vyko lapkričio 11 dieną. Į vaikams skirtą renginį „Auštant“  susirinko pradinių klasių vaikai su mokytojomis. Skaitymui parinkta pasaka apie tris ožiukus, kurią užrašė Norvegų folkloro tyrinėtojai Asbjornsen ir Moe. Vaikai žiūrėjo smagią pasakos ekranizaciją norvegų kalba, o bibliotekininkė žvakių šviesoje skaitė pasakos vertimą. Padarytos skaidres supažindino vaikus su įvairiausių rūšių troliais aptinkamais Šiaurės šalyse. Ypač vaikus išgąsdino trolienė Gryla, kuri prieš Kalėdas nusileidžia nuo kalnų, kad, sučiupusi neklaužadas vaikus, susikištų juos į maišą bei suėstų pietums. Pasivaišinus mėlynių arbata, vaikai „kibo“ į darbą – iš modelino lipdė trolius.
Pasidžiaugę savo ir draugų darbeliais, pasimėgavę jaukia žvakių liepsnelių sukurta atmosfera ir skaitymu balsu, vaikai išskubėjo į pamokas.
Suaugusieji į renginį „Temstant“ rinkosi lapkričio 14-osios vakarą. Šviesos ir žodžio šventei buvo skaitoma švedų rašytojo Stefan Spjut romano „Stallo“ ištrauka. Kad patyrimas skaitymo metu būtų pats geriausias, visus, įdėmiai besiklausant ištraukos, išgąsdino prabėgusi gauruota būtybė. Dar stipresnį įspūdį paliko norvegų filmo „Trolių medžiotojai“ ištraukos peržiūra. Filmo siužetas paprastas: grupė entuziastų išsiruošia į atokias Norvegijos vietoves ieškoti įrodymų, jog troliai egzistuoja. Gurkšnodami šiaurietišką arbatą susirinkusieji prisiminė jiems ar jų giminaičiams nutikusias kraupias istorijas. Po renginio susirinkusieji nenoriai skirstėsi namo, nes šiurpios istorijos išgąsdina ir suaugusius.
Bibliotekoje lapkričio 10-20 dienomis veikia paroda, supažindinanti su Šiaurės šalimis, jų istorija ir folkloru.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė Valda Muravjovienė

Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Atėjusius į biblioteką pasitinka troliai

Besiklausant skaitomo  teksto, visus išgąsdino prabėgusi gauruota būtybė

Renginėlio Auštant dalyviai

 Vaikai iš modelino lipdo troliukus

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą