Puslapiai

2015 m. vasario 24 d., antradienis

Saugesnio interneto savaitė Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje

      Vasario mėnesį jau 12-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių minima „Saugesnio interneto diena“. Vasario 9–14 dienomis Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka organizavo „Saugesnio interneto“ savaitės renginius. Šia akcija buvo siekta atkreipti visuomenės dėmesį į saugesnio interneto programą, kurios pagrindinis tikslas – skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis, apsaugoti vaikus, kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei elgesiu. Šių metų šūkis – „Kurkime geresnį internetą kartu!“ Savaitės metu bibliotekoje netilo šurmulys. Čia lankėsi Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos, Užvenčio Šatrijos Raganos ir „Kražantės“ progimnazijos pradinukai, „Aukuro“ pagrindinės mokyklos šeštokai, Kelmės specialiosios mokyklos moksleiviai bei nuolatiniai bibliotekos lankytojai.
     Lankytojams pasiūlyta gausybė veiklų. Rodyti šviečiamieji siužetai ir filmai apie saugų naudojimąsi internetu. Norintys savo žinias galėjo patikrinti, atsakinėdami į testų ir viktorinos klausimus. Jauniesiems bibliotekos lankytojams buvo vedamos trumpos akių mankštos, aiškinta, kaip elgtis, norint išvengti akių nuovargio. Vyko piešinių konkursas „Kurkime geresnį internetą kartu“, kurio metu vaikai buvo skatinami pasvajoti ir popieriaus lape pavaizduoti, kaip turėtų atrodyti draugiškesnis ir saugesnis internetas arba jo simbolis. Surengta geriausių piešinių paroda, dalyviai apdovanoti kukliais asociacijos „Langas į ateitį prizais“.
     Bibliotekoje paruoštos vaikams ir suaugusiesiems skirtos informacinių leidinių parodos „Atsakomybės ir teisės internete“ bei „Saugus ir draugiškas internetas“. Vaikams buvo pristatytas projekto „Bibliotekos pažangai“ sukurtas leidinys „Saugus ir draugiškas internete“, kuriame patraukliai pateikiamos atsargaus elgesio internete taisyklės. Jaunieji bibliotekos skaitytojai taip pat supažindinti su V. Dagienės „Kelionė į kompiuterių šalį“, W. Bergmann „Priklausomybė nuo kompiuterio“ ir kt. leidiniais. Vyriausioji bibliotekininkė Danguolė Garnienė jauniesiems bibliotekos lankytojams pristatė programą, kuria siekiama atkreipti dėmesį į žalingą ir nelegalią informaciją internete, kylančias grėsmes ir pavojų. Pasakojo, kaip nuo jų apsisaugoti. Vyresnioji bibliotekininkė Milda Nekrašė priminė, kaip saugiai naršyti internete, bendrauti socialiniame tinkle Facebook, neatidarinėti neaiškių elektroninių laiškų, vengti dalintis asmenine informacija su nepažįstamaisiais. Internetu perduodama arba jame skelbiama informacija gali būti matoma visame pasaulyje. Nesiimant specialių atsargumo priemonių, piktavaliai gali sužinoti ne tik asmeninius dalykus, bet ir jais pasinaudoti.
    Prie Saugesnio interneto savaitės akcijos prisijungė ir 4 Žemaitės viešosios bibliotekos padaliniai: Karklėnų kaimo mokyklos, Liolių kaimo, Vaiguvos kaimo ir Užvenčio miesto bibliotekos.Danguolė Garnienė ir Milda Nekrašė
Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės
viešosios bibliotekos bibliotekininkės                                                       


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą