Puslapiai

2015 m. kovo 24 d., antradienis

Literato Antano Budzinsko 75-ųjų gimimo metinių minėjimas Šakynoje

Kovo 3 dieną šakyniečiai rinkosi į Šakynos bibliotekos organizuotą literatūrinę popietę „Užžėlė vieškeliai eiti…“, skirtą kraštiečio Antano Budzinsko 75-mečio jubiliejui paminėti. Susirinkusieji klausėsi A. Budzinsko kūrybos, dienoraščio ištraukų, apybraižų, ir tarsi keliavo kartu su kūrėju jo gyvenimo metais. Ankstyviausi, išlikę eilėraščiai datuoti 1957 m.— vėliausios 2005 m. pabaigos epigramos. Eiles skaitė jaunieji bibliotekos lankytojai, Šakynos mokyklos direktorius V. Arvasevičius. Dienoraščio ištraukas — Šakynos klebonas J. Urbonas, seniūnaitė S. Kreimerienė — apybraižų ištraukas. Moksleivė G. Kreimerytė supažindino su savo parengta Antano Budzinsko kūrybos analize. Skambėjo dainos pagal literato parašytas eiles, kurioms muziką sukūrė Kultūros centro Šakynos filialo meno vadovas Rimas Mickevičius, taip pat ir visų pamėgtas Šakynos himnas „Šakyna— šiaurės vakarai“. Šakynos mokyklos moksleivės S. Jurševicskaitė, F. Kiršinaitytė, D. Kondrotaitė ir U. Liuberskytė, skambant dainai „Liepų ilgesys“, atliko savo sukurtą šokį.
„Sodžiaus“ kūrybinės grupės archyvinis įrašas (darytas prieš 13 metų) visus nukėlė į praeitį, vyresniems renginio dalyviams sukeldamas nostalgiškus prisiminimus, jaunuosius supažindindamas su jau kalnelin išėjusiu kūrėju.
Surengta ir Antano Budzinsko kūrybos rankraščių ir apdovanojimų paroda. Aplankyta literato amžinojo poilsio vieta Šakynos kapinėse, padėtos gėlės, uždegtos žvakės. Šakynos parapijos klebonas aukojo šventas Mišias už Antaną Budzinską.


Zina Keturakytė,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 
Šakynos filialo vyresnioji bibliotekininkė


                                                        
                                              

       


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą