Puslapiai

2015 m. gegužės 12 d., antradienis

Sustabdyta minutė – knygai

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, 10 valandą prie Radviliškio rajono viešosios bibliotekos startavo tradicinė akcija „Sustabdyta minutė – knygai“. Šiemet ji buvo skirta Jono Marcinkevičiaus 115-osioms gimimo metinėms.
Jono Marcinkevičiaus kūrybos skaitymus pradėjo mažasis skaitovas Augustas Glinskis iš lopšelio-darželio „Žvaigždutė“. Akciją tęsė Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos 6 klasės moksleivis Dovydas Paškauskas, paskaitęs ištrauką iš romano „Benjaminas Kordušas“, ir buvusi lietuvių kalbos mokytoja Zofija Krikštanienė, perskaityta ištrauka priminusi romaną  „Kražių skerdynės“.
Akcija tądien vyko ir visuose Radviliškio viešosios bibliotekos filialuose. Tyruliuose ji prie pagrindinės mokyklos sukvietė mokinius, mokytojus, kitus bendruomenės narius. Bibliotekoje buvo parengta spaudinių paroda.
Šeduviečiai akcijai rinkosi į Šeduvos amatų ir kultūros centrą. Bibliotekininkė Regina Juknienė susirinkusiems trumpai pristatė akciją. Centro atstovė Izolina Stanulienė supažindino su Jono Marcinkevičiaus biografija ir kūryba. Dalyviai skaitė ištraukas iš romanų „Kražių skerdynės“, „Benjaminas Kordušas“ ir kitų kūrinių. Šeduviečiai įvertino vaizdingą autoriaus kalbą, jo kūryboje įžvelgė ir mūsų laikotarpiui aktualių problemų: kovą prieš agresorių, tautos laisvę, socialinę nelygybę. Dalyviai džiaugėsi prisiminę kraštiečio kūrybą, kiti – pirmą kartą su ja susipažinę.
Pavartyčių biblioteka šią akciją surengė mokyklos-darželio kieme. Čia susibūrė Šeduvos gimnazijos Pavartyčių skyriaus mokiniai su mokytojomis Danute Briediene ir Danute Noraitiene. Akcijos dalyviai skaitė ištraukas iš Jono Marcinkevičiaus romano „Benjaminas Kordušas“.
Šniūraičių biblioteka dalyvauti akcijoje pakvietė kultūros darbuotojus ir Šniūraičių mėgėjų teatro kolektyvą. Jono Marcinkevičiaus kūrybos skaitymai vyko netradicinėje erdvėje ir su spektaklio kostiumais.
Pakalniškių bibliotekininkė Ramutė Smailienė akciją organizavo savo bibliotekoje, pakvietusi Pakalniškių pagrindinės mokyklos VIII-X klasių mokinius su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Zita Macevičiene. Mokytoja papasakojo apie akciją, lietuvių rašytojus, kurių jubiliejai šiemet minimi: apie J. Savickį, H. Radauską, Just. Marcinkevičių, A. Liobytę, A. Baltakį. Plačiau kalbėta apie Joną Marcinkevičių, kurio metinėms skirta ši akcija. Mokinės  Vida Balčiūnaitė ir Urtė Kriaučiūnaitė perskaitė savo kūrybos apsakymą bei eilėraštį.
Pociūnėlių bibliotekoje į akciją atvyko Dienos centro vaikai, mokytojos Giedrė Petrėtienė, Aušra Sudzevičienė ir 8 klasės moksleiviai.
Aukštelkų filialo bibliotekininkė Indrė Judeikevičienė akcijai prie savo bibliotekos pakvietė Vinco Kudirkos pagrindinės mokyklos Aukštelkų skyriaus pradinukus ir jų mokytojas.
Palonuose akcija vyko prie daugiafunkcio centro ir bibliotekos pastato. Ištraukas iš Jono Marcinkevičiaus kūrybos skaitė bibliotekininkė Regina Klimavičienė, daugiafunkcio centro direktorė Rita Vaičiūnienė, meno vadovas Arūnas Kotinskas.
Baisogalos miestelio skaitytojai susirinko prie bibliotekos pastato, kur bibliotekininkė Alvyda Žižniauskienė supažindino su akcijos tikslais, priminė, kad šiais metais ji skirta rašytojo kraštiečio Jono Marcinkevičiaus 115-osioms gimimo metinėms. Baisogalos kultūros namų direktorė Vilija Kaščionienė papasakojo apie rašytoją, ištraukas iš jo kūrinių skaitė Baisogalos gimnazijos mokiniai, kuriuos paruošė mokytoja metodininkė Birutė Gedžiuvienė.
Į Raudondvario kultūros namų kiemelį akcijai rinkosi kultūros namų darbuotojai, RTVMC Šeduvos skyriaus atstovai, bibliotekos skaitytojai, kelioms minutėms paskyrę Jono Marcinkevičiaus kūrybai.
Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos 2–4 gimnazinių klasių mokiniai akcijos metu skaitė ištrauką iš Jono Marcinkevičiaus kūrinio „Nemunas patvino“. Išeidami į viešąją erdvę, dalyviai siekė atkreipti dėmesį ir į opią šių dienų problemą – knygų neskaitymą.
Beinoravoje akcija vyko lauke, prie bibliotekos, žydinčių gėlynų apsuptyje. Akcijoje dalyvavo bibliotekos skaitytojai, Beinoravos bendruomenės pirmininkas Jonas Vilčiauskas, kultūros darbuotojai. Ištrauką iš Jono Marcinkevičiaus knygos „Kražių skerdynės“ skaitė beinoraviškė, studentė Aistė Šataitė.
Sidabraviečiai akcijai pasirinko kiemelį prie Sidabravo bibliotekos, kur auga vaikų pasodinta, prižiūrima blindė., Abiturientė Samanta Tumpytė paskaitė ištrauką iš Jono Marcinkevičiaus apsakymo „Netikėtas susitikimas“. Vaikai skaitė pasakas, visi maloniai pabendravo.
Žeimių bibliotekos skaitytojai prisijungė prie akcijos skaitydami ištraukas iš Jono Marcinkevičiaus istorinio romano „Kražių skerdynės“.
Gerų įspūdžių dalyviams paliko kitose rajono vietovėse vykusi tradicinė skaitymo akcija.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos


                                            Komentarų nėra:

Rašyti komentarą