Puslapiai

2015 m. birželio 17 d., trečiadienis

Aukime sveiki ir laimingi

     Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus ir Sablauskių kaimo bibliotekos-filialo skaitytojai, dalyvaujantys Akmenės savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programoje „Žalingų įpročių, smurto ir patyčių prevencija. Psichikos sveikatos stiprinimas“ vasaros atostogas pradėjo įdomiais, turiningais ir įsimintinais renginiais.
Pažintinėje išvykoje į Joniškio rajoną apsilankėme sinagogoje, kraštotyros muziejuje, vaikai išmėgino sporto inventorių senajame Joniškio parke. Mūsų tikslas – aplankyti vienintelį Lietuvoje – krepšinio muziejų. Tad ir pasuko į jį. Mus maloniai pasitiko muziejaus įkūrėjas, krepšinio entuziastas Leonas Karaliūnas. Jis ne tik labai išsamiai ir įdomiai pristatė labai garsius muziejaus eksponatus, supažindino vaikus su Lietuvos krepšinio istorija, pasiekimais, bet ir pakvietė moksleivius dalyvauti viktorinoje. Teisingai atsakę buvo apdovanoti. Visi turėjome galimybę apsivilkti įžymių Lietuvos krepšininkų marškinėlius su autografais, pasimatuoti sportinius batelius, pavarinėti krepšinio kamuolius, savo rankose palaikyti krepšininkų iškovotus medalius.
Pilni įspūdžių pasukome į svečių namuose „Šiaurės vartai“ įsikūrusį stalo teniso muziejų. Visus nustebino eksponatų gausa. Pamatėme XIX a. pabaigos stalo teniso rakečių komplektus, įspūdingą stalo teniso kamuoliukų kolekciją, daugybę apdovanojimų, taurių, medalių, nuotraukų... Muziejaus įkūrėjas Romualdas Franskevičius labai įdomiai mums pristatė eksponatus, papasakojo apie šią sporto šaką, pakvietė žaisti šį įdomų žaidimą.
Grįždami iš Joniškio nepraleidome progos apžiūrėti 2015 m. Lietuvos kultūros sostinę Žagarę, lipome į Žvelgaičio piliakalnį.
Ne mažiaus įdomi buvo ir išvyka į Šiaulius. Aplankėme Šiaulių arenoje. Pamatėme treniruočių ir treniruoklių sales, sveikatingumo ir grožio centrą, pirčių kompleksą, išgirdome kaip treniruojasi sportininkai, kokios varžybos būna arenoje. Lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro „Sportas visiems“ darbuotoja Monika Zdonevičienė mums pristatė muziejaus eksponatus, papasakojo apie geriausius Šiaulių sportininkus, populiariausias Šiauliuose kultivuojamas sporto šakas ir pakvietė apsilankyti Šiaulių lengvosios atletikos manieže. Vaikai pamatė maniežą ir lengvosios atletikos stadioną, kuriuose vyksta daugybe aukšto rango varžybų, kuriuose treniruojasi ir rengiasi varžyboms aukšto meistriškumo sportininkai. Įsimintiniausios išvykos dalyviams buvo draugiškos varžybos stadione, kuriame bėgioja sporto žvaigždes.  Pirmą vietą berniukų grupėje laimėjo Lukas Bardauskas. Mergaičių grupėje – Vasarė Brazaitė. Ir bėgimo prizininkai ir visis dalyviai gavo atminimo dovanėles.
Apsilankymas Šiaulių policijos muziejuje, buvo skirtas prevencinei veiklai. Policijos pareigūnė pristatė muziejaus eksponatus, papasakojo Lietuvos ir Šiaulių policijos atsiradimo istoriją, apie policininkų darbą, tradicijas, sportinę bei meninę veiklą. Ypatingas dėmesys buvo skirtas prevencinei veiklai. Muziejaus darbuotoja rodė stendus ir pasakojo apie priklausomybę nuo narkotikų, apie narkotikų, alkoholio sugriautus žmonių likimus, prašė mokinių prisiekti, kad niekada nebandys narkotikų.
Sujaudinti ir susimąstę palikome policijos muziejų ir išvažiavome į Šiaulių geležinkelio muziejų.
Lauko ekspozicijoje pamatėme siaurojo ir plačiojo geležinkelio garvežius, vagonus, kitą techniką, vikšrinių traktorių bei daugybę kitų įdomių eksponatų.
Pačiame muziejuje sukaupta daug įdomių eksponatų, nuotraukų, knygų, įrankių, geležinkelininkų uniformų...
Vaikai pamatė ir net žymėjosi bilietus, spalvino savo svajonių traukinukus, iš detalių surinko ir suklijavo geležinkelio garvežius, dalyvavo saugaus eismo geležinkelyje pamokėlėje, sprendė kryžiažodžius.
Už įsimintinas ekskursijas  esame dėkingi Kruopių vidurinės mokyklos direktorei A.Lipkinienei ir vairuotojui J.Meižiui bei Naujosios Akmenės „Saulėtėkio“ progimnazijos direktoriui K.Kurpiui ir vairuotojui K. Garbeniui.
Be įdomių ir įsimintinų išvykų  vaikai dalyvavo sportinių žaidimų ir pramogų dienoje „Gera mums kartu“ bei piešinių konkurse „Aukim sveiki ir laimingi“, kurie vyko Sablauskių kaimo bibliotekoje-filiale.
Atostogų dienomis vaikų užimtumui organizuojami žaidimai, knygų aptarimai, įvairūs kiti užsiėmimai.

Projekto vadovės: O.Janionienė ir V.Janušauskienė

Vasaros išvykų akimirkos:Krepšinio muziejuje


Teniso muziejuje

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą