Puslapiai

2016 m. vasario 22 d., pirmadienis

Saugesnio interneto savaitė Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje

Vasario mėnesį jau 13-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių buvo paminėta „Saugesnio interneto diena“. Šiemet Saugesnio interneto diena buvo švenčiama vasario 10 d. Vasario 9–13 dienomis Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka įsijungė ir organizavo įvairiausias „Saugesnio interneto“ savaitės veiklas. Šia akcija buvo siekta atkreipti visuomenės dėmesį į saugesnio interneto programą, kurios pagrindinis tikslas – skatinti saugesnį, ypač vaikų bei paauglių, naudojimąsi internetu, apsaugoti vaikus, kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu.
Akcijos metu net kelis kartus per dieną jaunieji bibliotekos lankytojai buvo kviečiami pažiūrėti trumpų vaizdo siužetų apie dalinimąsi informacija internete, internetines pažintis bei asmeninių duomenų apsaugą  ir kt. Vaikai noriai diskutavo apie ką tik matytus vaizdo siužetus: kultūringą elgesį internete, patyčias, bendravimą socialiniuose tinkluose, pateikiamą informaciją apie save ir aplinkinių privatumo saugojimą. Jaunieji bibliotekos lankytojai taip pat buvo supažindinti su svetaine www.draugiškasinternetas.lt, kurioje galima rasti informacijos saugaus interneto klausimais bei Vaikų liniją – pagalbos tarnybą vaikams ir paaugliams. Į šią tarnybą nemokamai ir anonimiškai galima kreiptis dėl įvairių iškilusių sunkumų.
Bibliotekoje veikė dokumentų paroda ,,Saugus ir draugiškas internetas“, kurioje bibliotekos darbuotojų padedami jaunieji bibliotekos lankytojai galėjo rasti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. Viena diena buvo skirta piešinių akcijai „Būk saugus ir draugiškas internete“,  ypač aktyvūs buvo patys mažiausieji, kuriems ypač patinka Saugesnio interneto simbolis Meškiukas.
Bibliotekos lankytojams taip pat buvo pateikiami vaikams ir paaugliams skirti saugesnio interneto bei naudojimosi kompiuteriu žinių įsivertinimo testai. Saugaus interneto testą sudaro keli klausimynai. Vieni jų, itin spalvingai iliustruoti, skirti vaikams, kiti – vyresniems, kuriems dar reikia pagilinti ar pasitikrinti savo žinais apie atsargų elgesį internete. Išsprendus testą, vaikai gaudavo skrajutes su nuorodomis, kur galima kreiptis susidūrus su internetinio nesąžiningumo atvejais. Vyresnieji testus sprendė naujai įkurtoje Jaunimo inovatyvioje erdvėje – JIE, kur  turėjo galimybę  ne tik įsivertinti savo žinias, bet ir pasidalinti jomis su bendraamžiais.
Visi akcijos dalyviai apdovanoti bibliotekoje pagamintais saugesnio interneto simbolio meškiuko knygų skirtukais bei skrajutėmis su atsargaus elgesio internete taisyklėmis bei patarimais. Specialiai šiai akcijai buvo sukurtas ir kasdien bibliotekos lankytojus pasitikdavęs Saugesnio interneto savaitės Kelmėje kalendorius.

Danguolė Garnienė ir Milda Nekrašė
Kelmės rajono savivaldybės 
Žemaitės viešosios bibliotekos bibliotekininkės

                                   

  

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą