Puslapiai

2016 m. birželio 20 d., pirmadienis

Su animacija – per lietuvių literatūros epochas

Pažinti lietuvių literatūrą per žaidimą, meninę raišką – toks projekto „Kelionė per literatūros epochas“ tikslas. Per metus jo iniciatoriai VšĮ „Artsfera“ kartu su partneriais planuoja aplankyti ne vieną Lietuvos miestą ir kartu su čia gyvenančiais vaikais sukurti animacinį vaizdo filmuką, padėsiantį linksmai ir paprastai įsiminti svarbiausius literatūros istorijos momentus. Šio projekto idėjos autorė – VšĮ „Artsfera“ vadovė Sandra Latanauskaitė. Dar 2015 m. spalio mėnesį šio projekto partneriu tapo ir Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka.
Birželio 14 d. S. Latanauskaitė lankėsi Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos vaikų erdvėje. Užsiėmimuose, kurie truko daugiau nei tris valandas, dalyvavo jaunieji bibliotekos bei LSB Kelmės skyriaus samariečių vaikų dienos centro „Draugystė“ lankytojai. Dienos centro vaikus atlydėjo darbuotojos Rita Mockuvienė ir Loreta Mickūnienė. Užsiėmimo metu buvo gilinamasi į tam tikros epochos savitumus, istorines aplinkybes, literatūrinę padėtį, žymiausius to laikmečio rašytojus. S. Latanauskaitė papasakojo apie animacijos subtilybes, supažindino su plokščiosios marionetės technika, sukūrė scenarijų būsimam animaciniam filmukui. Pagrindinė dienos tema buvo švietimo epocha pagal Donelaičio „Metus“. Vaikai piešė lakštingalą, rugių lauką, medžius, didelius ir mažus medžio lapelius, saulę ir dar daug įvairių detalių. Paskui pasigamino plokščiąsias marionetes – popierines lėles, galinčias judinti atitinkamas kūno dalis. Galutinis rezultatas – animacinis filmukas.
Užsiėmimo metu buvo daug malonaus darbo, triukšmo, energijos ir linksmo juoko. Beliko filmuką įgarsinti ir pamatyti visų taip laukiamą rezultatą. Laikas prabėgo greitai. Užsiėmimų dalyviai nusprendė, kad tai labai įdomus, bet ypatingai daug kantrybės ir laiko reikalaujantis darbas. Juk vos vienos sekundės animaciniam filmui paruošti reikia net 12 kadrų...
Tokie užsiėmimai leidžia vaikams kitaip pažvelgti į mokykloje dėstomus dalykus, ypač lietuvių literatūrą, parodo, kad jie gali būti įdomūs, jeigu žinias pateiksime kūrybingai. Šiuo projektu siekiama įtraukti vaikus į kūrybinį procesą ir be tradicinio mokymosi supažindinti su viena ar kita literatūros epocha, svarbiausiais jos bruožais ir reikšmingiausiais autoriais. „Tai lyg savotiška Lietuvos vaikų draugystė bei jėgų suvienijimas per animaciją, literatūrą, istoriją. Nors niekada vieni kitų nematę, jie kuo puikiausiai bendradarbiaus ir pasieks bendro tikslo – filmuko, kuris vėliau bus naudojamas edukaciniais tikslais, sukūrimo“, – viename interviu yra pasakiusi S. Latanauskaitė.
VšĮ „Artsfera“ kūrybinius užsiėmimus jau surengė Kupiškyje ir Kaišiadoryse.

Danguolė Garnienė ir Milda Nekrašė 
Kelmės rajono savivaldybės
Žemaitės viešosios bibliotekos darbuotojos 

                                        
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą