Puslapiai

2016 m. liepos 4 d., pirmadienis

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos laimėtas projektas „Susipažinkime su Šiaulių rajonu kitaip“

2016 m. birželio 28 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymu paskirstytos lėšos bibliotekų informacinių technologijų ir vartotojų gebėjimų vystymo projektams 2016 m. finansuoti. Bibliotekų plėtros projektų vertinimo ekspertų komisijai buvo pateikta 20 paraiškų.
Išnagrinėjusi ir įvertinusi pateiktus projektus, komisija rekomendavo Kultūros ministerijos paramą skirti tik 9 projektams, tarp jų ir Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektui „Susipažinkim su Šiaulių rajonu kitaip“, suteikiant 5000 Eur dalinį finansavimą. Projekto tikslas: neformalus jaunimo kraštotyrinių gebėjimų ugdymas ir patriotiškumo, sėslumo skatinimas, panaudojant IRT technologijas ir atviro pasaulio žanro virtualių žaidimų kūrimą. Jo metu numatoma vykdyti bibliotekininkų ir jaunimo mokymus kaip sukurti Šiaulių rajono istorinių, įžymių vietų ar gamtos, kultūros paminklų lankytinų turistinių vietų virtualius maršrutus, panaudojant jaunimo mėgstamą kompiuterinį žaidimą „Actionbound“. Šioje kūrybinėje veikloje dalyvautų ir 12–15 rajono bibliotekų su aktyviu jaunimu. Kurdamas šių vietovių virtualius maršrutus jaunimas ne tik geriau pažins kraštotyriniu požiūriu  įdomias vietas, bet ir galės lavinti savo kompiuterinius žaidimų kūrimo, bandymų gebėjimus, o ateityje ir tobulinti  tuos žaidimus, pritaikant turistinį virtualų maršrutą pagal kintantį laikmetį. Bendra kūryba ugdo ne tik geresnį tarpusavio bendravimą, bet ir meilę, pagarbą gimtinei, todėl šia veikla biblioteka siekia sumažinti ir jaunimo emigracijos mastus.
Projekto iniciatorius ir vadovas  – Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausiasis bibliotekininkas edukacinei ir projektinei veiklai Almantas Šlivinskas, konsultantė – Agnė Rapalaitė.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Informacijos ir kraštotyros skyriaus informacija                                                       

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą