Puslapiai

2017 m. gegužės 11 d., ketvirtadienis

Knygos pristatymo konkursas išsiplėtė į regionusGegužės 10 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko tradicinis XXII Knygų pristatymo konkursas, šiais metais organizuotas kartu su Šiaulių regiono bibliotekomis. Konkurse dalyvavo 1–11 klasių mokiniai iš Šiaulių miesto ir rajono, taip pat Telšių, Plungės, Joniškio, Mažeikių ir Kelmės rajonų mokyklų, sėkmingai įveikę pirmąjį konkurso etapą savo bibliotekose.

Konkurso globėjas – „X faktoriaus“ dalyvis, publikos numylėtinis Mindaugas Avižienis.


Geriausieji išrinkti iš trijų amžiaus grupių dalyvių: 1–4 klasių, 5–8 klasių ir 9–12 klasių. Tarp daugiau kaip dvidešimt konkursantų buvo pavienių dalyvių ir komandų.


Nugalėtojų diplomai iškeliavo į rajonus

1–4 klasių kategorijoje – Simui Lubiui, Plungės rajono Šateikių pagrindinės mokyklos 4 klasės mokiniui už žemaitiškų skaitinių knygelės „Cīrulielis“ pristatymą.

5–8 klasių kategorijoje – Telšių „Kranto“ progimnazijos aštuntokėms  Ugnei Daraškevičiūtei, Kotrynai Petkutei, Ugnei Petkutei, Danielei Bazaraitei, Urtei Veronikai Uselytei už Gendručio Morkūno knygos „Vasara su Katšuniu“ pristatymą.9–12 klasių kategorijoje – Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos devintokams Justinui Viskantui ir Daniilui Tarasoniui, pristačiusiems Jerome'o Davido Salingerio knygą „Rugiuose prie bedugnės“.


Ketvirtokas Simas Lubys, pristatęs knygą žemaičių kalba ir pelnęs žiūrovų simpatijas, sakė taip kalbantis ir namie su saviškiais, todėl kalbėti scenoje gimtąja tarme jam buvę įprasta ir natūralu. Moksleivis buvo laimingas, kad pateko tarp nugalėtojų, žadėjo paraginti savo klasės draugus dalyvauti konkurse kitais metais.

Simą atlydėjusi kultūros darbuotoja Vilija Gedgaudienė džiaugėsi neapsirikusi dėl kandidato. Ji pakvietė Simą dalyvauti konkurse, nes matė, „ka ons dėdlē ėšradings vāks īr“.

Nominacijos už kitokį požiūrį ir specialūs prizai

Nominacija „Vaizdo ir žodžio dermė“ įteikta Augustei Vaivai Klingerytei, Telšių „Germanto“ progimnazijos  2 klasės mokinei, už pristatytą Kęstučio Kasparavičiaus knygą „Braškių diena“.

Nominacija „Išradingas pažintinės knygos pristatymas“ skirta Sauliui Valančiui, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos 6 klasės mokiniui, už G. Gudaitienės, M. Žemantauskaitės, J. Kozakaitės, K. Barodičienės knygos „Pirmykščio žmogaus kailyje“ pristatymą.

Nominacija „Orginali knygos pristatymo forma“ atiteko Aušrinei Dichavičiūtei, Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos 11 klasės mokinei, už Rutos Sepetys knygą „Tarp pilkų debesų“.


Nominacija „Geriausias amerikiečių autoriaus knygos pristatymas“ apdovanotos Aurelija Klimašauskaitė ir Ema Bružaitė, Šiaulių sporto gimnazijos 9 klasės mokinės, už Christopherio McDougallo knygą „Gimę bėgti“. Šią nominaciją įsteigė JAV ambasada Lietuvoje.

Kiti dalyviai apdovanoti specialiais Šiaulių dramos teatro prizais – bilietais į spektaklį ir knyga „Šiaulių dramos teatras“. Šiaulių profesinio rengimo centras iškepė 10 kilogramų svorio knygos formos tortą. Visi dalyviai gavo saldžių dovanų.Konkursas sujungė vaikus, mokytojus, tėvus ir bibliotekininkus

Organizatorių teigimu, tai, kad diplomus laimėjo ne šiauliečiai, o kitų rajonų skaitytojai, rodo didelį toliau nuo didmiesčio gyvenančių žmonių susidomėjimą konkursu. Į jo organizavimą įsitraukė ne tik mokytojai, teatro būrelių vadovai, bet ir tėvai.

„Kartu repetavome pasaką, pasiskolinome kostiumą, kad gražiai atrodytume scenoje“, – dalijosi pasiruošimo rūpesčiais pirmokės Evikos Gaidamovičiūtės iš Mažeikių rajono Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcio centro mama. Evika pristatė rusų liaudies pasaką „Pagrandukas“.


Pasak komisijos pirmininkės dr. D. Maskuliūnienės, konkursu pirmiausia siekiama skatinti visokias skaitymo iniciatyvas, taip pat populiarinti vertingą literatūrą vaikams. Dalyvių tikslas – pasidalyti savo nuomone apie knygą ir padaryti tai išradingai, kūrybiškai, įtaigiai. „Tai, ką pamatėme, buvo įdomu. Pristatymai nustebino formų įvairove. Tikimės, kad kitais metais konkursas bus dar įdomesnis ir gausesnis“, – apibendrindama konkurso rezultatus sakė vaikų literatūros specialistė.

Per pertraukas vaikai apžiūrėjo Biblioteką, dalyvavo bibliotekininkų siūlomose Išmaniosios laboratorijos edukacinėse veiklose, vaišinosi sultimis ir sausainiais.


Renginį vedė Naubertas Jasinskas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentas. Šventės muzikinį foną sukūrė Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos saksofonininkai, vadovas Audrius Jonaitis.


Renginio organizatorius – Povilo Višinskio bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Konkursą rėmė JAV ambasada Lietuvoje, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, LR Kultūros taryba, Šiaulių profesinio rengimo centras.

L. Juzulėnienės inf.
I. Slonksnytės nuotr.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą