Puslapiai

2017 m. gegužės 25 d., ketvirtadienis

Ukrainiečių menininkų knygos „Per širdį“ pristatymas


Akmenės viešojoje bibliotekoje gegužės 24 d. buvo pristatyta ukrainiečių rašytojų, menininkų ir žurnalistų knyga „Per širdį. Ukrainos dienoraščiai“. Knygą sudaro eilėraščiai, esė, laiškai, dienoraščių ištraukos, nuotraukos ir grafikos darbai – iš esmės meniniai reportažai iš įvykio vietos.
Renginyje dalyvavo svečiai iš Mariupolio: menininkė Elena Ukrainceva, knygos iliustruotoja Ana Torkaienko, liaudies menininkė Jana Šinkorenko, fotografė Alina  Ponomariova ir viena iš Ukrainos ir Lietuvos judėjimo „Svajonės kelias“ (ukrainietiškai „Шлях до мрii“) steigėjų Inga Švendik.

Naujosios Akmenės muzikos mokyklos,  prasmingai dalyvaujančios tarptautiniuose projektuose, direktorė Irina Mikulevič pasidalijo nuveiktais darbais ir padėkojo bibliotekai už ilgametį, kultūrinį bendradarbiavimą. Šios mokyklos dailės mokytoja, susitikimų su Mariupolio svečiais idėjų autorė Rita Almanis papasakojo, kaip  užmezgė kultūrinius bendradarbiavimo ryšius su menininkais iš Ukrainos.
Marija Žitiniova, Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos 5a klasės mokinė, atvykusi pas mus iš Donecko, paskaitė eilėraštį ukrainiečių kalba. Lyrinių kanklių melodijų svečiams ir skaitytojams padovanojo Naujosios Akmenės muzikos mokyklos kanklininkų ansamblis, vadovaujamas mokytojos Loretos Rimkuvienės.
Lietuvių kalba iš literatūrinio rinkinio „Per širdį“ poezijos eiles skaitė poetas Kęstutis Krencius, bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė, bibliotekininkė Aurelija Gerulskienė, poetas Andrius Almanis, bibliotekos direktorės pavaduotoja Dalė Taraškevičiūtė. Savo kūrybos eilėraštį, skirtą Ukrainai, svečiams ir skaitytojams padovanojo poetė Aurelija Gerulskienė. Savo dainuojamąją poeziją svečiams skyrė  dainuojamosios poezijos autorius Kęstutis Krencius.
Akmenės r. savivaldybės tarybos narys Andrius Almanis papasakojo apie kultūrinio bendradarbiavimo ryšius su Ukraina. Mintimis apie kūrybą, literatūrą ir apie literatūrinį rinkinį „Per širdį“ pasidalijo rašytojas Vytautas Almanis. Dienraščio „Šiaulių kraštas“ Akmenės skyriaus žurnalistas Vytautas Ruškys paskaitė ištraukų, esė  iš knygos „Per širdį“, parodė nuotraukų iš kelionės po Ukrainą, Mariupolio kraštą, pafrontės zoną.
Viešojoje bibliotekoje parengta spaudinių paroda „Ukrainiečių literatūra lietuvių kalba“, kurioje  eksponuojami  Peterio Sirro, Oleho Kotsarevo, Linos Kostenko, Olgos Lysenko knygos, tarp jų Andrejaus Kurkovo knyga „Maidano dienoraštis“.

Z. Sinkevičienės inf.
D. Markulienės nuotr.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą