Puslapiai

2017 m. liepos 11 d., antradienis

Išvažiuojamasis seminaras


Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos administracija organizavo išvažiuojamąjį seminarą, skirtą lietuvių kalbos kultūros  metams, – ekskursiją į Maironio lietuvių literatūros muziejų ir į istorinę Lietuvos Respublikos Prezidentūrą Kaune.

Maironio lietuvių literatūros muziejus įsteigtas 1936 metais poeto, kunigo Jono Mačiulio-Maironio namuose. Pirmuoju muziejaus vedėju buvo paskirtas poetas Bernardas Brazdžionis. Muziejuje eksponuojami Maironio memorialiniai daiktai, paveikslai, knygos, rankraščiai. Dalis muziejaus – buvusi poeto asmeninė erdvė, jo kambariai, biblioteka. Susipažinome su Maironio biografija, kūryba, apžiūrėjome Maironio ranka dailiai rašytus eilėraščius, poeto artimųjų – tėvų, seserų – nuotraukas. Šiame muziejuje saugoma nemažai unikalių rankraštinių knygų, poetų tremtinių kūrybos, išeivijos rašytojų kūrybos. 


Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje muziejininkė Ingrida Jakubavičienė prasmingai ir išsamiai supažindino su Prezidentūros istorija, nušvietė Lietuvos valstybės kūrimosi istoriją, pirmojo Lietuvos Respublikos laikotarpio (1918–1940), kai Kaunas tapo laikinąja sostine, politinį kontekstą. Muziejininkė supažindino su prezidentų Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Kazio Griniaus biografijomis, su jų politine ir visuomenine veikla, laisvalaikiu, pristatė ekspozicijose eksponuojamus asmeninius prezidentų daiktus, parodą „Valstybės ir tautos šventės Pirmojoje Lietuvos Respublikoje (1918–1940)“ apie to meto visuomenės švenčiamas valstybines šventes, jubiliejus. Buvo galimybė susipažinti su lietuvių išeivijos menininkės Marijos Rimos Tūbelytės-Kughlmann retrospektyvine paroda „Kelias į namus“.

Viešosios bibliotekos direktorė
Zita Sinkevičienė
D. Markulienės nuotr.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą