Puslapiai

2017 m. liepos 4 d., antradienis

Kraštiečio sutikimas Akmenės bibliotekoje


Akmenės viešojoje bibliotekoje vyko kraštotyros renginys „Mintys grįžta į gimtinę“. Renginyje dalyvavo kraštietis, gimęs Pavadakščių kaime, Akmenės rajone, biologijos mokslų daktaras, habilituotas medicinos mokslų daktaras, gerbiamas  profesorius Pranas Grybauskas. Bibliotekos direktorė Zita Sinkevičienė supažindino su 2016 metais išleista profesoriaus knyga „Likimo smūgiai ir dovanos. Autobiografinės apybraižos. Pirmoji knyga „Tremtis į Sibirą ir jos pasekmės“ ir faktais iš profesoriaus gyvenimo. 

Pranas Grybauskas 1941–1944 m. mokėsi Akmenės rajono Kivylių pradinėje mokykloje, 1944–1949 m. – Akmenės progimnazijoje. 1963 m. Maskvos mokslų akademijos Medicinos ir biologijos skyriaus taryboje apgynė biologijos mokslų kandidato (dab. daktaro) disertaciją. Profesorius yra Europos kardiologų draugijos garbės narys, Lietuvos širdies asociacijos garbės narys, Lietuvos laboratorinės medicinos draugijos narys. Dirbo atsakingu redaktoriumi moksliniuose  žurnaluose „Biomedicina“, „Medicina“, „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ ir kt. 

Mintimis apie profesoriaus gyvenimą pasidalijo Akmenės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Apolinaras Nicius, išleistą knygą pakomentavo ilgametis rajono laikraščio „Vienybė“ redaktorius, žurnalistas, kraštotyrininkas Leopoldas Rozga, ištraukų iš profesoriaus knygos  paskaitė Naujosios Akmenės „Ramučių“ gimnazijos mokytojos Judita Bernotaitė, Alina Vaitkevičienė ir gimnazistas Tautvydas Ribinskas.

Kuo labiau tolsta vaikystės metai ir tarsi nuotraukoje pamažu ryškėja to nerūpestingo, tačiau labai imlaus meto fragmentai, tuo didesnis atsiranda noras visa tai užfiksuoti, paskleisti, neuždaryti praeities savyje, aprašyti savo Tėvynės, gimtinės matymą – per atskirus įvykius, nuotaikų ir įspūdžių fragmentus.

Pranas Grybauskas plačiau papasakojo apie savo išleistą knygą „Likimo smūgiai ir dovanos. Autobiografinės apybraižos“, kurios antrą dalį renginio pabaigoje padovanojo Viešajai bibliotekai, pasidalijo prisiminimais, nuotraukomis iš tremties, iš įvairių gyvenimo tarpsnių, padėkojo už nuoširdų ir prasmingą renginį.

Viešojoje bibliotekoje susitikimo proga parengta spaudinių paroda „Pranas Grybauskas – kraštietis, habilituotas medicinos mokslų daktaras“.
Svečiui koncertavo Naujosios Akmenės muzikos mokyklos kanklininkų ansamblis, vadovaujamas mokytojos L. Rimkuvienės.


Zita Sinkevičienė
Viešosios bibliotekos direktorė 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą