Puslapiai

2017 m. lapkričio 2 d., ketvirtadienis

Šiaulių miesto moksleivių istorinė-kūrybinė konferencija šimtmečiuiŠiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, minint artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, vyko Šiaulių miesto moksleivių istorinė-kūrybinė konferencija „Šimtas metų vienybės: negęstanti tautinė savimonė“.

Šimtmetis – ateitis ir dabartis
Valstybės atkūrimo šimtmečio akivaizdoje labai svarbu ne tik paminėti šią sukaktį, bet ir prisiminti visus šio laikotarpio laimėjimus, svarbiausius įvykius bei žmones. Konferencijos metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas Lietuvos laisvės gynėjų dienai, Vasario 16-osios bei Kovo 11-osios signatarams, žymiems šiauliečiams, lietuvių kalbai ir tautai. „Kiekviena tauta tarsi gėlė, nurinkime gėles ir liks tik žolės“, – konferencijoje šventinius žodžius tarė politologas,  Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras Donatas Morkūnas. Jis pabrėžė, jog šimtmetis yra ne tik praeitis, tai ir dabartis, ir ateitis. „Tik per praeitį ir jos suvokimą galima kurti modernią šalį“, - ši tezė nuskambėjo ir iš renginio moderatorės Raimondos Žukauskienės lūpų.

Istorija ir kūryba
Istorinės-kūrybinės konferencijos „Šimtas metų vienybės: negęstanti tautinė savimonė“ metu pranešimus skaitė Romuvos gimnazijos moksleivės Laura Lideikytė ir Erika Mickūnaitė, Adriana Levanaitė (mokytoja Ilona Lentinienė), Emilija Dobrovolskytė ir Eglė Genytė (mokytoja Kristina Karošaitė), „Saulėtekio“ gimnazijos moksleivės Goda Sireikytė ir Gintarė Starenkytė, Liveta Navickaitė ir Viktorija Jakunčikovaitė, Andželika Budreckytė, Gabija Grigaliūnaitė ir Gabrielė Petraitytė (mokytoja Regina Bučinskienė), Lieporių gimnazijos moksleiviai Gabija Ilgavičiūtė ir Aivaras Simanauskas (mokytojas Mangirdas Šlapelis), Rapolas Meškauskas, Greta Kvedaraitė, Rokas Matas Pricevičius (mokytoja Nijolė Rudienė). Aptartos tokios temos, kaip Antano Smetonos valdymo bruožai, Rolando Parafinavičiaus darbai Lietuvai, šalies istorijos sąsajos su Šiaulių miestu, laisvės samprata, šiauliečiai „Juventos“ signatarai. Prisiminti ir pagerbti Sausio 13-osios dalyviai. Taip pat pristatyta bibliotekoje vykstanti pilietinė akcija „Gimiau po Lietuvos medžiu“.

Renginio metu muzikinius pasirodymus prengė Gegužių progimnazijos vokalinis ansamblis „La - fa“ (vadovė muzikos mokytoja Raimonda Janulienė) ir Šiaulių moksleivių namų gitaros ir dainavimo pop grupė „POCO a POCO“ (vadovas Ramūnas Mikalauskas).

Konferencija organizuota vykdant Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuojamą projektą „Šimtmečio biblioteka: istorija ir kūryba“.

Agnės Kemzūraitės inf.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą