Puslapiai

2019 m. rugsėjo 22 d., sekmadienis

Įdomi ir nuotaikinga viktorina Pavartyčiuose

Rugsėjo 18 d. Pavartyčių kaimo bibliotekoje surengta viktorina ,,Ką aš žinau apie Žemaitiją. Išsaugokim žemaičių kalbą”.  Ji buvo skirta Žemaitijos metams – 2019-aisiais sukanka 800 metų, kada rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas Žemaitijos vardas.

Viktorinoje dalyvavo Pavartyčių kaimo vaikų dienos centras ,,Avilys”. Renginys prasidėjo pasakojimu apie Žemaitiją. Apie ją, jos kalbą bei tarmes aiškino vaikų dienos centro ,,Avilys” vadovė Irena Gvazdauskienė, kilusi iš Žemaitijos. Vaikai išgirdo žemaitiškų žodžių, posakių, išsireiškimų, sužinojo daug naujo, įdomaus. Viktorinos dalyviai aktyviai atsakinėjo į klausimus, pateikdami kai kurių ir linksmų, juokingų atsakymų, pavyzdžiui, laikrodį (žemaitiškai – dzieguorios) jie pervadino į mobilųjį telefoną, lovatiesę (žemaitiškai – dėvuons) perkrikštijo į knygą…
Viktorina, kurios klausimus parengė Pavartyčių biblioteka, padėjo suvokti, kokia unikali savo kalba, tarmėmis yra mūsų Lietuva, kaip žemaičių tarmė skiriasi nuo kitų, kad žemaičiui ir aukštaičiui nėra taip jau lengva susikalbėti.

Radviliškio viešosios bibliotekos inf.
Anelės Bertulienės nuotr.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą