Puslapiai

2019 m. spalio 24 d., ketvirtadienis

Įsiminę renginiai Šeduvoje

 Sensorinės pasakos skaitymas Šeduvos gimnazijos bibliotekoje.
Šeduvos miesto bibliotekoje įvyko susitikimas su tautodailininke, žolininke Rasa Žalūdiene. Ji  atvyko iš Plungės rajono Varkalių kaimo. Augalais domėjosi nuo pat vaikystės.
Renginyje viešnia papasakojo apie tai, kaip renka augalus, kaip juos panaudoja vaistams, grožiui. Augalus žolininkė ne tik augina pati, bet ir renka iš miškų, pelkių, pievų. Žolelių mišinius derina su vaistininku V. Skirkevičiumi, žolininke J. Balvočiūte, ruošia įvairias arbatas, vaistažoles.
Be minėtos veiklos, ji dar pina iš žolių. Jos kūryba labai originali. Sukuria įvairių dėžučių, skrynelių, vazų ir kitų akiai mielų, buityje naudojamų darbų. Pasak viešnios, šiai kūrybai reikia žolių, adatos ir lininių siūlų.
Susitikimo metu bibliotekoje kvepėjo skania žolelių arbata, kuria maloniai visus vaišino viešnia iš Žemaitijos.

***
Šeduvos gimnazijos bibliotekoje vyko  S. Gurney knygos „Triušis ir didelis raudonas motoroleris“ sensorinis skaitymas. Šio skaitymo esmė – pasitelkus įvairius pojūčius, perteikti pasakojimą.  Pasakojimo klausėsi Šeduvos gimnazijos 3-iosios specialiosiosios lavinamosios klasės mokiniai kartu su mokytoja Engrita Diržiene. Išklausę istoriją, vaikai patys bandė pavaizduoti lietų, dulkes, drąsesni nepabūgo pavažiuoti su kiškio triratuku.
Knygelę skaitė ir inscenizavo Šeduvos gimnazijos bibliotekininkė Vita Kasarauskienė ir Šeduvos miesto bibliotekos bibliotekininkė Asta Tamošiūnienė.

Viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos A. Tamošiūnienės ir V. Kasarauskienės


Darbai iš žolynų.

Susitikime su tautodailininke, žolininke Rasa Žalūdiene Šeduvos miesto filiale.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą