Puslapiai

2020 m. sausio 23 d., ketvirtadienis

Miesto bibliotekoje – susitikimas su poetu Alvydu Šlepiku

Sausio 21 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje vyko susitikimas su rašytoju, poetu, menininku, scenarijų autoriumi ir aktoriumi Alvydu Šlepiku. Rašytojo ir poeto knyga „Mano tėvas žūsta“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose poezijos kategorijoje, kuriuos jau nuo 2005 m.  inicijuoja Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija ir rengia kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka.
Autorius susitikimo metu pristatė savo poezijos rinktinę „Mano tėvas žūsta“, kurioje eilėraščiai surinkti iš anksčiau išleistų poezijos knygų, rinkinių bei antologijos. Taip pat publikuojama naujų eilėraščių. Knyga sudaryta ne pagal chronologiją, bet pagal vidines sąsajas ir būtinybes. Tad, nepaisant to, kad ši knyga – rinktinė, skaityti ją reiktų kaip rinkinį. Ypač todėl, kad didžioji eilėraščių dauguma buvo pataisyti, kartais beveik perrašyti.
A. Šlepikas išleido poezijos knygas „Taika tavo kraujui“ (1997), „Tylos artėjantis“ (2003). Kaip bendraautoris skelbė kūrybą antologijoje „Svetimi“ (1994), taip pat Svetimi slapyvardžiu išleistame poezijos rinkinyje „Po 20“ (2014).
Autorius susitikimo metu pasakojo , kad rašyti eilėraščius pradėjo dar mokykloje Videniškiuose (Molėtų r.). Jį rašyti labai skatino lietuvių kalbos mokytojas, kuris jau anksti pastebėjo poeto polinkį į literatūrą. A. Šlepikas vaikystėje ir jaunystėje daug skaitė, bet kūryba labiau susidomėjo kai studijavo Lietuvos muzikos akademijoje, kur mokėsi dramos aktoriaus meno bei dramos režisūros. Mokėsi pas tokius žinomus asmenis kaip Dalia Tamulevičiūtė bei Rimas Tuminas. Poetas, kaip technikos mokyklos mokinys, dirbo ir šaltkalviu, ir tekintoju. Tik vėliau jis pradėjo dirbti pagal specialybę. Pirmiausia buvo Vilniaus mažojo teatro, o vėliau ir Lietuvos Nacionalinio Dramos Teatro aktorius. Dirbdamas šiuose teatruose A. Šlepikas surežisavo nemažai spektaklių, tarp kurių buvo ir F. Dostojevskio „Juokingo žmogaus sapnas“ bei W. Saroyan „Kalnuose mano širdis“. Dar vėliau A. Šlepikas, gyvenime puoselėdamas kūrėjo kelią, Lietuvos rašytojų sąjungoje tapo savaitraščio „Literatūra ir menas“ vyriausiu bei literatūrinio skyriaus redaktoriumi. 1994 m. debiutavo kurdamas eilėraščius, kurie sugulė rinkinyje „Svetimi“. Vėliau išleido dar dvi poezijos knygas bei novelių rinkinį. Jo kūryba spausdinama „Poezijos pavasario“ bei „Druskininkų rudens“ bei kt. almanachuose. A. Šlepikas yra ir dainų tekstų autorius, režisierius, Lietuvos rašytojų sąjungos bei Lietuvių PEN centro narys. Iki šiol autorius gyvena ir dirba Vilniuje.
Susirinkusiuosius labai domino rašytojo dabartinė veikla, scenarijų rašymas, darbas televizijoje. Autorius skaitė poeziją iš rinkinio „Mano tėvas žūsta“. Skaitytojai liko sužavėti rašytojo skaitomo naujausio apsakymo apie tėvą ir susitikimo pabaigoje norėjo pareikšti padėkas ir užduoti daugybę klausimų.

Informaciją pateikė ŠMSVB Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Laimutė Šileikienė.


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą