2021 m. gruodžio 22 d., trečiadienis

Bibliotekoje parengta atmintinė tėvams ir pedagogams „Biblioterapija vaikams“

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialui įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Veltinio teatras: biblioterapija vaikams“ išleistas naujas lankstinukas – atmintinė ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvams bei pedagogams „Biblioterapija vaikams“.

Biblioterapija – tai skaitymo naudojimas emociniams pokyčiams ir asmenybės ugdymui. Pasak mokslinių tyrimų, biblioterapija ikimokyklinio amžiaus vaikams padeda pamatyti problemas iš kitos perspektyvos, ugdyti teigiamą savęs suvokimą, gerinti draugiškus santykius su bendraamžiams, ištverti netektį, liūdesį, vienišumą. Biblioterapija ne tik lavina socialinius ir emocinius įgūdžius, bet supažindina su tikrosiomis šių dienų pasaulio problemomis ir jų sprendimo būdais.

Rengiant atmintinę ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvams ir pedagogams sudarytas rekomenduojamų terapinių knygų sąrašas 5–6 m. vaikams:

 

1.      Bėrantas Benas „Baubaimė“. Knyga skatina mažuosius skaitytojus kalbėti apie savo nerimą, jaudulį  ir baimes. „Kai pasidalini ir išsiaiškini, kad visi kažko bijo, nesijauti toks vienišas su savo baime“,- sako knygos autoriai.

2.      Rutkauskaitė Vaiva „Nepasaka, arba Pasaka Ne“. Paveikslėlių istorija apie draugystę, toleranciją, minčių ir emocijų raišką ir apie labai reikalingą žodį NE.

3.      Jurgaitytė Modesta „Ypatingas“. Skaitytojai ras atsakymus į sudėtingus jautrioje knygos istorijoje keliamus klausimus: kokius jausmus patiria vaikas, kai jaučia, kad yra kitoks; ar svarbu turėti draugą; ar liūdna, kai jo neturi; ar visi žmonės ypatingi; ar mūsų ypatingumas padeda ar trukdo; kaip gyventi su patyčiomis; kas sunkiu momentu gali padėti.

4.      Pavilonytė Indrė,  Pavilonis Martynas „Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“. Knyga apie tikrąjį gerumą,  džiaugsmo ir laimės paieškas. „Džiaugsmo fabrikėlį kiekvienas mūsų nešiojasi savo širdyje ir tik nuo mūsų pačių priklauso ar šiandiena bus graži ir džiaugsminga, ar šypseną temdys liūdesys“, – atskleidžia I. Pavilonytė.

5.      Agurkytė Živilė, Ališauskas Justinas „Pabėk nuo vištos!“. Smagi pasakėlė apie tai, kaip draugystė įveikia patyčias ir pakeičia net didžiausių pikčiurnų gyvenimą.

6.      Marcinkevičius Marius „Sivužas“. Geriausia 2018 metų knyga mažiausiems skaitytojams - tai be galo graži pasaka apie draugystę, apie drąsą, apie pagalbą kitam .

7.      Lingytė Vaiva „Didelė laimė ir mažytė Baimė“. Perskaitę šią knygelę savarankiškai ar su tėvelių pagalba, vaikai ugdys emocinį intelektą: sužinos, kokie jausmai slepiasi už kiekvieno šūktelėjimo, atodūsio ar riksmo – ir, galbūt, išmoks juos valdyti.

8.      Kazlauskienė Rugilė, Tautkevičius Vytautas „Kaip nugalėti drakonligę“. Vaikai itin dažnai patiria daktarų, skiepų, ligų, sužeidimų, ligoninės baimę. Spalvota, žaisminga, padrąsinanti istorija padės įveikti šias baimes.

9.      Matison Lilita „Sudie, drugeliai!“. Knygelė moko vaikus pasitikėti savo jėgomis, sugebėti pasirūpinti savimi ir siūlo septynis būdus susidoroti su stresu, įtampa, nerimu ir susijaudinimu.

10.  Korolainen Tuula „Katulis ir pykčio maišelis“. Knygelė skatina kalbėtis apie pyktį, kuris savaime nėra nei geras, nei blogas, bet išreikštas netinkamais būdais, gali padaryti daug žalos tiek pačiam vaikui, tiek aplinkiniams. Nuotaikinga istorija moko pažinti savo emocijas ir tinkamai jas išreikšti.

11.  Bright Rachel, Field Jim „Jei būčiau liūtas“. Šmaikštūs ir įsimintini personažai, sužavėję daugybę mažųjų skaitytojų ir jų tėvų visame pasaulyje, perteikia kiekvienam svarbias temas: kaip išmokti pasitikėti savimi ir nebijoti būti tuo, kas iš tikrųjų esame.

12.  Benji Davies „Senelio sala“. Knygos autorė Linda Sarah ir vienas geriausių vaikų knygų iliustratorių pasaulyje Benji Davies pasakoja istoriją, padėsiančią vaikams suprasti brangiausių žmonių  netekties jausmą.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą