Skaitytojų aptarnavimo skyrius organizavo mokymus „Kad draugas netaptų priešu!“, kurie buvo orientuoti į miesto gyventojus, bibliotekos skaitytojus bei darbuotojus. Mokymų metu buvo peržiūrėta transliacija „Sukčiai internete: kaip apsisaugoti?“, kurioje dalyvavo Lietuvos banko ir „Swedbank“ specialistai. Pasibaigus transliacijai, mokymų dalyviai atsakė į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos parengtus virtualios viktorinos „Interneto platybėse“ klausimus.
Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Radviliškio pagalbos šeimai centro ugdytiniai kartu su įstaigos darbuotoja Danguole Naujokiene. Besilankantieji sprendė testą ir aptarė rezultatus. Renginio pabaigoje vaikams buvo įteiktos užduočių knygelės „Aš – saugus internete“.
Bendradarbiaujant su Radviliškio Lizdeikos gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Jolanta Kvedariene ir lietuvių kalbos mokytoja Laima Verbickiene, buvo siekiama atkreipti jaunuolių dėmesį į saugų elgesį internete. Ta proga pakviesti 1–4 klasių gimnazistai dalyvauti minimos savaitės renginiuose. Gimnazistai sukūrė ir užrašė savo, draugų, artimųjų istorijas, patirtas internetinėje erdvėje. Istorijų pristatymui pasirinkta netradicinė knygos formą – „Knygiukai“. Tai –mažo formato knygutės, išlankstomos iš vieno popieriaus lapo, kuriame tekstą sudaro 6–7 trumpi sakiniai. Sulaukta įvairių istorijų: rimtų, liūdnų, linksmų, pamokančių, net eiliuotų. Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojai šiomis istorijomis pasidalino savo viešojoje erdvėje, atspausdino gimnazistų parengtas knygutes ir dalijo jas bibliotekoje.
Grinkiškio bibliotekoje vyko diskusija su Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos pradinukais. Buvo susipažinta, kaip saugiai naršyti, žaisti internete. Buvo aptarti ir internete tykantys pavojai ir kaip jų išvengti. Susitikimo pabaigoje įveiktas testas https://testas.draugiskasinternetas.lt/. Kitą dieną Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos 3 klasės mokiniai taip pat buvo informuoti, kaip saugiai naudotis internetu, žaisti žaidimus bei kokios yra slaptažodžio kūrimo taisyklės. Kiekvienas renginio dalyvis savaip interpretavo piešdamas kompiuterinį virusą. Po diskusijų visiems dalyviams bibliotekininkė įteikė Saugaus elgesio internete diplomus.
Į virtualų susitikimą apie saugų bendravimą internete įsijungė Palonų ir Sidabravo bibliotekų lankytojai. Šiemet bibliotekininkės dėmesį skyrė senjorams. Buvo kalbėta apie asmens duomenis internete ir apie jų saugumą. Bibliotekų lankytojai, buvę kompiuterinio raštingumo mokiniai, prisiminė, kas buvo išmokta ir pasidalijo savo patirtimi naudojantis internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Aptartos skirtingos situacijos su telefoniniais sukčiais, kaip derėtų elgtis patekus į panašias situacijas.
Prie šios savaitės prisijungė ir Skėmių biblioteka kartu su Skėmių pradinės mokyklos pradinukais. Su vaikais buvo diskutuota, aptarta ir susipažinta, kaip saugiai naršyti, žaisti internete, pateikti jame tykantys pavojai. Kalbėta apie internetą, jo teikiamą naudą, tam tikromis situacijomis ir žalą, jame tykančius pavojus ir kaip pasielgti, kad jų būtų galima išvengti. Vyko filmuko peržiūra „Kad kompiuteris netaptų priešu arba kaip saugiai elgtis internete“ https://www.youtube.com/watch?v=kWU1UFy4MFs. Renginio pabaigoje atliktas testas https://testas.draugiskasinternetas.lt/.
Žeimių bibliotekoje vaikams buvo pravesta valandėlė „Ką galime padaryti, kad būtume dar saugesni?“. Aptartos visos saugumo priemonės, kalbėta apie kylančius pavojus, buvo spręsti testai „Ar esi saugus internete?“. Visą savaitę Žeimių bibliotekos lankytojai buvo kviečiami pasitikrinti žinias. Ir su suaugusiaisiais lankytojais buvo aptartos saugumo spragos naudojantis internetu.
Šeduvos bibliotekoje tikrintos vaikų žinios apie saugų elgesį elektroninėje erdvėje. Kadangi jaunieji bibliotekos lankytojai nuolat klydo, jų klaidos buvo aptartos, padarytos išvados, kad vaikams nuolat reikia priminti apie saugų elgesį internete. Saugesnio interneto savaitės metu su suaugusiaisiais kalbėta apie elektroninę bankininkystę, aptartos slaptažodžių kūrimo galimybės.
Šaukoto biblioteka savo lankytojams organizavo edukacinę veiklą. Jos metu plačiau kalbėta apie išmaniųjų telefonų funkcijas ir privalumus, kaip saugiai jais naudotis, atpažinti ženklus, rodančius, kad mobiliame įrenginyje gali veikti pavojingos programos.
Vainiūnų biblioteka kartu su Radviliškio rajono Baisogalos mokyklos-darželio Pakiršinio ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus trečios ir ketvirtos klasės mokiniais organizavo renginius „Aš saugus internete“ bei „Kad kompiuteris netaptų priešu“. Renginių metu kalbėta apie internetą, jo teikiamą ne tik naudą, bet ir žalą, jame tykančius pavojus ir kaip pasielgti, kad jų būtų galima išvengti. Visi drauge atliko testą „Ar esi saugus internete“, aptarė klausimus, atsakymus, vaikai pasidalijo savo patirtimis ir su kokiais sunkumais bei pavojais internete kartais ir jie susiduria.
Baisogalos bibliotekininkės savo lankytojus kvietė dalyvauti virtualioje viktorinoje „Saugesnis internetas“.
Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą