Vasario 24 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka dalyvavo Vilniaus knygų mugėje 2022. Renginio metu buvo pristatyti bibliotekos sukurti žaidimai: stalo žaidimas „Lietuvos istorija“ ir virtualus pabėgimo kambarys „Žandarai už durų“.
Knygų mugės lankytojai aktyviai domėjosi ir žaidė „Lietuvos istorijos“ stalo žaidimą, kuris ne tik lavina asmeninius ir socialinius įgūdžius, tokius kaip loginis, strateginis mąstymas, bet ir yra puikus būdas praleisti laisvalaikį su draugais ar šeima. Žaidimą išbandęs mokytojas Algirdas iš Kupiškio pabrėžė, kad tai yra veiksmingas būdas išmokti istorijos datas: „Man patinka, kai tokia forma yra pateikta mokomoji medžiaga, nes vaikai žaisdami daug efektyviau įsimena informaciją. Jiems yra smagu žaisti, bendrauti ir kartu sužinoti kažką naujo. Tokį žaidimą rekomenduočiau naudoti ir mokyklose, istorijos pamokose.“ „Lietuvos istorijos“ žaidimą sudaro 300 kortelių su istorijos įvykiais nuo Lietuvos vardo paminėjimo iki 2020 metų. Žaidimo tikslas – pasitelkus loginį mąstymą ir orientuojantis istorijos kaitoje surinkti daugiausia taškų dėstant Lietuvos istorinius įvykius chronologine tvarka. Vilniaus knygų mugės lankytojai taip pat turėjo galimybę dalyvauti loterijoje, kurioje galėjo laimėti stalo žaidimą „Lietuvos istorija“ ir kitus bibliotekos įsteigtus prizus.
Didelio dėmesio sulaukė ir virtualus pabėgimo kambarys „Žandarai už durų“. Vaikai individualiai ir grupelėmis bandė rasti užuominas, atsakymus ir būdą, kaip ištrūkti iš pabėgimo kambario. Nors ne visiems pavyko įveikti šio žaidimo užduotis, dalyviai nenusiminė ir pažadėjo pratęsti žaidimą grįžę į namus su savo kompiuteriais. Su dideliu užsidegimu bandęs įveikti pabėgimo kambarį, Orestas iš Kauno sakė, kad šis žaidimas jam labai patiko: „Aš tikrai dar žaisiu namie, nes man buvo labai įdomu ieškoti būdo, kaip iš to kambario išeiti.“ Žaidimo „Žandarai už durų“ veiksmas vyksta 1900 metais, kai Povilo Višinskio bute caro žandarai rengėsi daryti kratą. Pasitelkiant savo žinias, logiškai mąstant, ieškant užuominų ir sprendžiant galvosūkius, reikia surasti kambario raktą ir kuo greičiau pasprukti nuo žandarų.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą