Kovo 16-oji – Knygnešio diena. Šią dieną yra pagerbiami draudžiamų spaudinių platintojai – knygnešiai. Knygnešio diena yra gera proga priminti mokiniams knygos vertę, kalbėti apie žmones, kurie rizikuodami viskuo, ką turėjo brangiausia, išsaugojo lietuvišką žodį.
Šią svarbią lietuviškai knygai dieną Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje susirinko „Salduvės“ progimnazijos 5 klasės mokiniai. Jie išbandė bibliotekos sukurtą interaktyvią edukaciją „Dėk į kojas!“. Šis edukacinis žaidimas puoselėja Šiaulių krašto knygnešystės, lietuviškos spaudos ir lietuvių kalbos istorinę atmintį. Jį žaisti paprasta – tereikia į išmanųjį įrenginį atsisiųsti „Actionbound“ programėlę ir, nuskenavus pateiktą QR kodą, sekti knygnešių keliais po Šiaulių miestą. Keliaudami nurodytu maršrutu po Šiaulius, vaikai atrado dar daug nematytų paminklų, susipažino su svarbiais miesto objektais, pasitikrino istorijos žinias. Įveikę knygnešių kelią, vaikai į biblioteką grįžo kupini emocijų ir pasisėmę naujų žinių. Mokytojos Alminos Šimkuvienės teigimu, mokiniai pakartojo savo žinias, atlikdami užduotis bandė prisiminti ką jau buvo išmokę pamokose. Paklausus, ar keliaudami knygnešių keliais vaikai sužinojo ką nors naujo, visi vienbalsiai atsakė: „Taip!“.
„Įdomiausia aplankyta vieta buvo senosios kapinės, kai reikėjo surasti knygnešio Juozo Miliausko-Miglovaros kapą. O apskritai šitas užsiėmimas labai patiko, galėtų būti tokių daugiau, nes aktyviai leisti laiką yra įdomiau, nei sėdėti pamokose“, – įspūdžiais dalijosi penktokė Deimantė. Įvykdę visas užduotis, mokiniai gavo dovaną – stalo žaidimą „Dėk į kojas“, kuris taip pat yra sukurtas knygnešystės tema. Žaidimą mokiniai galės žaisti klasėje ir taip turiningai išnaudoti pertraukas ar laisvą laiką mokykloje.
Išbandyti interaktyvų užsiėmimą „Dėk į kojas“ ir pakeliauti knygnešių keliais Šiauliuose gali kiekvienas norintis. Atvykus į biblioteką (Aušros al. 62) registratūroje (II a.) rasite QR kodą, kurį nuskenavus galėsite keliauti numatytu maršrutu.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos informacija
Nuotr. I. Slonksnytės
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą