Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kvalifikacinio projekto „Mokyklų bibliotekininkų žinių ir kompetencijų tobulinimas“ metu siekiama tobulinti mokyklų bibliotekininkų kompetencijas darbo su jaunimu srityje, skatinant plėsti mokyklų bibliotekų siūlomų kultūros ir neformaliojo ugdymo paslaugų įvairovę ir didinti jų kokybę atsižvelgiant į tikslinės auditorijos ypatumus bei poreikius.
Gegužės 13 ir 26 d. vyko nuotoliniai mokymai Šiaulių ir Telšių apskričių savivaldybių mokyklų bibliotekininkams „Z ir alfa kartos ugdymo ypatumai“ naudojant vaizdo konferencijų programą „Zoom“.Šių kartų mokiniai vaikystę leido pasaulyje, kuris jau buvo susietas technologijų, todėl Z ir alfa kartos mokinių mokymasis, informacijos paieškos, idėjos, erdvė (vaizdai ir garsai), bendravimas, mokymasis iš esmės skiriasi nuo ankstesnių kartų. Taigi turi skirtis ir šiuolaikinės kartos mokinių ugdymas, skatinimas ir informacijos perteikimas. Mokymus apie Z ir alfos kartos ypatumus mokyklų bibliotekininkams vedė VšĮ ,,Mokymų ir psichologinio konsultavimo centro“ psichologės Gintarė Jurkevičienė ir Vitalija Mikutaitienė. Mokymų metu dalyviai gilino žinias apie psichosocialines šiuolaikinės Z ir alfa kartų ypatybes, sužinojo konkrečių būdų, kaip skatinti, mokyti ir susikalbėti su kartų atstovais, atliko praktinių užduočių. Mokymuose dalyvavo 67 Šiaulių ir Telšių apskričių mokyklų bibliotekininkai.
Birželio 19 d. vyko mokymai mokyklų bibliotekininkams „Projektų rengimas ir valdymas“ Telšių švietimo centre. Dėl saugumo buvo organizuojamos mažos dalyvių grupės, mokymuose dalyvavo 13 mokyklų bibliotekininkų. Kitoms trims mokyklų bibliotekininkų grupėms šiuos mokymus planuojama organizuoti nuotoliniu būdu per vaizdo konferencijų programą.
Spalio mėnesį planuojami ketveri nuotoliniai mokymai „Neformaliojo švietimo metodų taikymas dirbant su jaunimu. Žaidybinimo taikymas bibliotekos veikloje“, kurie padės mokyklų bibliotekininkams sudominti jaunimą ir labiau įtraukti į bibliotekos veiklas.
Lapkričio mėnesį taip pat numatomi ketveri mokymai „Inovacijų kūrimas ir valdymas mokyklų bibliotekose“. Juose bus aiškinamasi, kaip galima skatinti kūrybišką ir inovatyvų mąstymą dirbant su jaunimu.
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.
P. Sprindžiukaitės inf.
Bibliotekos archyvo nuotr.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą