Šiaulėnų ir Šaukoto parapijos yra viena šalia kitos, jos aprėpia didelę teritoriją, kuri turi senas tradicijas ir nemažai mažosios architektūros sakralinių objektų, taigi sąlyginai atspindi bendrą krašto situaciją. Šiuo projektu siekta suregistruoti ir aprašyti abiejų parapijų įvairios paskirties mažosios architektūros objektus (kryžius, koplytėles, koplytstulpius) ir išsaugoti jų atminimą ateities kartoms. Bendradarbiaujant su vietos seniūnijomis, bendruomenėmis, mokyklomis, parengta ir 200 vnt. tiražu išleista spalvota 120 psl. knyga „Mažosios architektūros objektai Šiaulėnų ir Šaukoto krašte“, kurioje pateikti 103 įvairios paskirties mažosios architektūros objektų aprašymai bei nuotraukos, taip pat istoriko Gintauto Pabilionio pažintinis straipsnis „Kryždirbystė Lietuvoje ir Radviliškio krašte“.
Lapkričio 26 d. surengta nuotolinė konferencija „Kryždirbystė Radviliškio krašte: praeitis ir nūdiena“. Jos metu istorikas Gintautas Pabilionis skaitė pranešimą apie kryždirbystę Radviliškio krašte, o dailės mokytoja metodininkė Dijana Dovidaitytė – pranešimą „Mažosios architektūros ypatumai Radviliškio rajone“. Konferencijos metu pristatyta naujoji Viešosios bibliotekos bei minimų jos filialų parengta, išleista projektinė knyga. Daug gražių žodžių apie šį projektą išsakė Šiaulėnų seniūnė Ieva Bliznikienė, tautodailininkas Eugenijus Arbušauskas, Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė ir jos pavaduotoja Vida Marcinkienė.
Projektas finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir savivaldybės lėšomis. Tikimės, kad pagal šį projektą išleista knyga sulauks didelio susidomėjimo visų, kas neabejingi mūsų krašto istorijai ir jo paveldui.
Viešosios bibliotekos Šaukoto filialo informacija ir nuotraukos
Nuotraukose – naujoji bibliotekininkų projekto knyga; nuotolinės konferencijos apie kryždirbystę vaizdai
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą