T. Januškevičius užsiėmimą pradėjo kalbėdamas, kad senovėje knyga, kol nebuvo spausdintinių, buvo verta dvaro. Seniau nuėjęs į knygyną tegalėjai įsigyti komiksų knygų apie antulį Donaldą, Supermeną ar Žmogų Vorą. Iš tiesų komiksai pasaulyje atsirado labai seniai, akmens amžiuje, ir yra skirti ir vaikų, ir suaugusiųjų auditorijai. Net apie akmens amžiaus žmogaus medžioklę yra sukurtas mini komiksas, kur žmogus pavaizduotas keturiomis kojomis (jis bėga), nešantis ietį (jis medžiotojas)...
Edukatorius Tomas intriguoja vaikus: „Kuo skiriasi komiksų knygos nuo tekstinių knygų? Kokie komiksai populiariausi? Kokie superherojai juose dalyvauja?“. Maloniai šnekučiuojantis vaikai sužino, kad ne visi veikėjai gali būti superherojais; kad ne visi herojai yra SUPER; kad gerus darbus darantys veikėjai gali būti puikūs, o super herojai - labai blogai besielgiantys.
Sužinoję šiek tiek komiksų knygų kūrimo istorijos ir taisyklių, mokiniai bandė kurti savo pirmąją komikso lapo viziją. Sunkus tai buvo darbas! Reikėjo sugalvoti teigiamą veikėją. Reikėjo ir jam tinkamo priešininko. O kokiomis galiomis abu apdovanoti? Kaip vyks gėrio ir blogio kova? Kas laimės? Kokia įvykių pabaiga?
Tomas mokinių klausė, kas jiems buvo sunkiausia šio užsiėmimo metu. Vieniems – sugalvoti veikėjus, įvykio vietą ir veiksmą, kitiems – viską jau sugalvojus – nupiešti, užrašyti veikėjų kalbą.
Beje, ar pagalvojote kada, kodėl veikėjų žodžiai užrašomi tokiuose skirtingos formos „burbuliukuose“?
Jeigu norite sužinoti, susidomėjote – atvykite į Komiksų centrą. Tomas atsakys į visus jūsų klausimus. Atsisveikindamas jis visiems mokiniams ir mokytojoms palikėjo vis dažniau „pasikalbėti“ su fantazija, „pakviesti“ į svečius kūrybą ir nenustoti kurti.
Sėkmės žengiant pirmuosius žingsnius į komiksų pasaulį!
Susitikimas organizuotas įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos dalinai finansuojamą projektą „Tobulėju skaitydamas ir kurdamas“.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą