Puslapiai

2015 m. birželio 7 d., sekmadienis

Poetiniai skaitymai Raudondvaryje

Raudondvario bibliotekoje organizuota poetinių skaitymų popietė „Birželio žydėjimai“. Joje dalyvavo  Kaimo rašytojų sąjungos, Šiaurės krašto literatų draugijos, Radviliškio literatų klubo „Jonvabalis“ narės  Elena Čiganienė-Kiškienė iš Raudondvario, jos dukra Rita Japkevičienė iš Karčemų, šviesaus atminimo kraštiečio Rimanto Augulio žmona Rima Augulienė ir jo giminaitė Aušra Motekaitienė  su draugu Tautvydu, atvykę iš Anykščių.
Popietės pirmąją dalį  skyrėme jau anapilin  iškeliavusiam  raudondvariečiui poetui Rimantui Auguliui  atminti ir po jo mirties išleistai poezijos  knygutei  „Naktigonėn nebegina arklių“ pristatymui. Renginį pradėjo svečiai, atlikdami dainą pagal Rimanto Augulio parašytus  žodžius. Jo atminimą pagerbėme tylos minute ir uždegdami žvakutę. Rima Augulienė, kuri buvo šios poezijos  knygutės rengėja ir sudarytoja , pasidalijo mintimis apie jos išleidimą, papasakojo, kad jos vyro Rimanto svajonė ir buvo išleisti poezijos knygutę, bet dėl ligos jis nebespėjo to padaryti, tik pavadinimą pats sugalvojo.
Prisiminimais apie šio leidinuko autorių dalijosi buvę bendradarbiai, draugai: Leonas Pranckevičius, Danutė Baltkojytė, Stanislava Gilienė, Elena Čiganienė- Kiškienė, sukūrusi ir eilių  jo atminimui. Eilėraščius iš šios knygutės skaitė Aušra Motekaitienė bei renginio vedėja, Raudondvario kultūros namų vadovė Marija Selenienė. Skambėjo posmai iš  Radviliškio  krašto almanacho „Paversmiuos...“, kur taip pat spausdinta  R. Augulio kūrybos. Šią renginio dalį užbaigė svečių atliekamos dainos, skambant gitaros akordams.
 Po to savo naujausias, nuotaikingas  eiles apie gamtą skaitė Rita Japkevičienė, savo atliekamomis dainomis  džiugino Raudondvario kultūros namų moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Svetlanos Verdingovienės. Elena Čiganienė - Kiškienė, šiemet atšventusi gražų jubiliejų, taip pat paskaitė savo kūrybos. Renginį užbaigė svečių iš Anykščių duetas, atlikęs linksmas, klausytojų širdis virpinančias dainas.

Dara Bagušienė,
Raudondvario filialo vyresnioji bibliotekininkė.

Autorės nuotraukos:


Popietės akimirkos.

Popietės dalyviai.

Popietės svečiai iš kairės Roma Augulienė, Rita Japkevičienė, Elena Čiganienė - Kiškienė, 
skaito Aušra Motekaitienė.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą