Puslapiai

2017 m. liepos 17 d., pirmadienis

Įsimintinas susitikimas žaislotekoje


Radviliškio viešosios bibliotekos žaisloteka tęsia popiečių ciklą „Mūsų bibliotekos gimtadienis“ – susitikimus su buvusiais darbuotojais.

Lietingą liepos 13 dieną čia svečiavosi ilgametė bibliotekos darbuotoja, kraštotyrininkė, literatė Pranciška Kazlauskaitė. Ji vadovavo bibliotekai 1975–1978 ir 1981–1984 metais, vėliau aktyviai darbavosi kraštotyros srityje: dalyvavo ekspedicijose, kaupė medžiagą apie Radviliškio rajoną.

Pokalbis su viešnia prasidėjo jos eilėraščiu „Aš – bibliotekininkė“, kurį perskaitė lankytoja Liepa Mikalauskaitė. Pranciška dalijosi prisiminimais apie savo vaikystę, mokyklinius metus, lietuvių literatūros mokytoją Stasį Anglickį. Papasakojo vaikams ir apie dalyvavimą kraštotyros ekspedicijose, veiklą Tėviškėnų klube, Jono Marcinkevičiaus muziejuje, atsakė į klausimus. Ne veltui Pranciška buvo vadinama „vaikščiojančia enciklopedija“. 


Liga pakeitė jos gyvenimą, bet moteris nedejuoja, nesiskundžia. Prenumeruoja spaudą, domisi krašto naujienomis. P. Kazlauskaitės kūrybos knygelių, jos surinktą leidinuką apie Radviliškio praeitį, sukauptus metraščius, bibliotekos istoriją, nuotraukų vaikai galėjo pamatyti  parodoje.

Popietę Pranciška baigė vėl padeklamuodama savo eilėraštį, palinkėdama vaikams niekada nepamiršti gimtojo krašto, savo namų. Ir dar apdovanojo juos saldžiomis dovanomis.


Žaislotekos inf.
Jolantos Šilinskienės nuotr.Komentarų nėra:

Rašyti komentarą