Puslapiai

2014 m. gegužės 20 d., antradienis

Europos dienos minėjimas su dešimtmečiais vaikais ir aitvarų švente

Gegužės 9-ąją Joniškyje įspūdingai paminėta Europos diena ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimties metų sukaktis.
Gražus gegužės 9-osios rytmetis, plazdant Lietuvos ir ES vėliavoms, skambant  muzikai,  prasidėjo dešimtmečių vaikų sueiga rajono savivaldybės aikštėje. Sveikinimo žodį susirinkusiems vaikams ir miestelėnams tarė rajono meras Gediminas Čepulis. Renginio vedėjai paklausus, ar tarp vaikų yra gimusių gegužės 9-ąją, atsirado Marius, kuriam ir įteikta  eurodovanėlė.  
 Sueigos dalyviai – „Saulės“ pagrindinės mokyklos ir Mato Slančiausko progimnazijos dešimtmečiai susmaigstydami gėles su savo vardais savivaldybės aikštės pievelėje   sukūrė  simbolinį gėlyną „Aš gimiau ir augu Europoje“. Po to vaikai piešė ES  žemėlapį pagal  šalių vėliavas. Į šį žaismingą procesą įsijungė ir dešimtmečio vaikai –  „Saulutės“lopšelio darželio auklėtiniai.
Sueigos dalyviams ir miestelėnams koncertinę programėlę atliko M. Slančiausko pradinukų ansamblis.
                   Šalia esančioje gatvėje  ir automobilių stovėjimo aikštelėje savanorės Austėja, Lina, Rita ir Simona  šnekino miestelėnus, kvietė atsakyti į europietiškus klausimus, už teisingus atsakymus dovanodamos  prizų.   
Po pietų joniškiečiai pakviesti į tradicine tampančią Aitvarų šventę „Skrydis 2014“.  Nors dangus žadėjo lietų,  spalvinga eisena nuvingiavo į Statybininkų gatvės  laukus. Su Europos diena ir antrąkart Joniškyje  rengiama aitvarų švente susirinkusius sveikino Seimo narys Vitalijus Gailius ir rajono meras Gediminas  Čepulis. 
Prapliupęs lietus neužgesino entuziazmo  kelti aitvarus, klausytis  jaunųjų Joniškio atlikėjų koncerto. Vaikai gulte užgulė aitvarų dirbtuvėles, populiari buvo ir bibliotekos infopalapinė, kur buvo galima pamankštinti smegenis viktorinoje, pasiimti informacinių leidinių apie Europą, ES piliečių teises, eurą, artėjančius EP rinkimus.  Netrūko norinčių parašyti linkėjimą Europai.  Originaliausiu pripažintas linkėjimas „Linkiu Europai plėstis ir plėstis. Aš mylių Europą ir Tu liksi mano širdyje“. 
Lietus kiek sutrukdė  aviamodeliuotojui Vytautui  Steponavičiui atlikti visus numatytus sklandytuvo viražus, nufotografuoti šventę iš paukščio skrydžio,  tačiau netrūko pramogų, muzikos, buvo išrinktas aukščiausiai pakilęs aitvaras, jauniausias aitvaro leidėjas.  
Dešimtmečiai vaikai „pasodino“  simbolinę  gilę  vietoj praėjusiais metais nulūžusio aitvarų medžio, jaunimiečiai  užkasė kapsulę su linkėjimų laišku  ateities kartoms, kad kiekvienas joniškietis turėtų sėkmę nešantį aitvarą.

                    Lietaus neišsigandusiems šventės dalyviams daug  smagaus džiaugsmo suteikė  maudynės ugniagesių surengtame  putų šou.  Smalsuoliai apžiūrinėjo kareiviškus ginklus, o praalkusieji vaišinosi  kareiviška koše ir šildėsi  arbata.
Pagrindiniai Europos dienos renginių organizatoriai: Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus  viešoji biblioteka ,„Rotary“ klubas, jaunųjų rotariečių klubas „Interact“.
Šventės renginius rėmė Joniškio rajono savivaldybė ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje  pagal Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos projektą „10 metų kartu su ES“ .


Violeta Vilčiauskienė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą