Puslapiai

2014 m. rugsėjo 19 d., penktadienis

Radviliškyje regiono bibliotekininkai dalijosi darbo patirtimi

Rugsėjo 16 d. Radviliškio viešosios bibliotekos konferencijų salėje įvyko bibliotekininkų seminaras „Gerosios patirties sklaida – nauda, realybė ir perspektyvos“. Jame dalyvavo šios bibliotekos, jos filialų bei rajono mokyklų bibliotekų darbuotojai, taip pat kolegos iš  Kelmės Žemaitės, Joniškio Jono Avyžiaus, Plungės, Šiaulių rajono ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešųjų bibliotekų (VB).
Sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė Kristina Kacevičienė – Radviliškio rajono  savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, bendru susibūrimu pasidžiaugė ir sėkmingo darbo seminare palinkėjo Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Aldona Januševičienė.
Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Dovilė Kurlienė parengė pranešimą „Lėlės bibliotekoje“. Ji pasidalijo patirtimi, kaip ruošia lėlių spektaklius, kokias lėles siuva pačių režisuotiems spektakliams, kaip pavyksta aktyviai įtraukti vaikus, rengiant vaidinimus.
Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos Metodikos, informacijos ir technologijų skyriaus vyriausioji metodininkė Nijolė Kančauskienė papasakojo apie edukacinę veiklą savoje bibliotekoje. Pranešėja vaizdžiai apibūdino organizuojamus, vaikų pamėgtus užsiėmimus, pristatė bei padovanojo bibliotekos  išleistą knygelę „Edukacinės pamokėlės“. Pranešimą paįvairino kolegų sukurtas ir pristatytas linksmas personažas Drevinukas, pateiktos užduotėlės.
Šiaulių rajono Gilaičių filialo vyr. bibliotekininkė Elona Jasinauskienė pasidalijo mintimis, kaip teko dirbti, organizuoti gyventojų mokymus pagal  projektą „Informacinės technologijos – tiltas tarp kartų“. Šį projektą įgyvendino Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka drauge su Lietuvos respublikos kultūros ministerija. Radviliškiečiams kolegoms padovanotas to paties pavadinimo projektinis metodinis leidinys.
Iš Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos į seminarą atvyko šios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė ir Platelių miestelio bibliotekos darbuotoja Aušra Vilienė, kuri apžvelgė darbą su skaitytojais vaikais šioje bibliotekoje. Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė skaitė pranešimą „Plungės biblioteka – Europos dialogo ir dialogo apie Europą dalyvė“, taip pat dalijosi įspūdžiais iš 80-osios IFLA generalinės konferencijos ir asamblėjos Prancūzijoje tema „Bibliotekininkas, piliečiai, bendruomenės: žinių sambūris“.
Savos darbo patirties paskleidė ir renginio šeimininkai radviliškiečiai. Viešosios bibliotekos Šniūraičių filialo vyr. bibliotekininkė Aušra Zaturskienė skaitė vaizdingomis skaidrėmis iliustruotą pranešimą „Biblioteka – veiklos, kūrybos ir žinių buveinė“. Kūrybinga, vos porą metų Beinoravos filiale dirbanti Rima Lukoševičiūtė pokalbiui su kolegomis pasirinko temą „Netradicines darbo formos bibliotekoje“. Seminaro dalyvius sudomino Beinoravos bibliotekoje įkurti ir aktyviai veikiantys dramos būrelis „Kibirkštėlė“, rankdarbių  mėgėjų klubas „Idėjų skrynelė“, pranešėjos pasakojimas apie ryškiausius šios bibliotekos organizuojamus renginius – Kaziuko mugę, Poezijos ir muzikos vakarus, kitus. Viešosios bibliotekos direktorė Aldona Januševičienė pasidalijo leidybinės veiklos patirtimi. Jos pranešimo tema – „Bibliotekos leidybinė veikla: misija įmanoma?“
Seminaro pabaigoje Šiaulių regioninio bibliotekų veiklos ir vadybos skyriaus vedėja Ekaterina Prakapene seminaro dalyvius supažindino su prezentavimo technika „Pecha Kucha“, paaiškino apie šį pasaulyje vis labiau populiarėjantį specialųjį pristatymo formatą, įgalinantį auditorijai greitai ir efektyviai pateikti informacijos turinį.
Bibliotekininkai apžiūrėjo Radviliškio viešąją biblioteką, jiems Žaislotekoje darbuotojos Audronė Sinušaitė ir Jolanta Šilinskienė pabandė pademonstruoti, kaip čia praeina diena.
Seminaro dalyviai dėkojo organizatoriams už seminarą – galimybę sužinoti apie kolegų darbo naujoves, gerąją jų patirtį, pasisemti idėjų ir žinių, pabendrauti.


Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

Seminaro dalyvius pasveikino Kristina Kacevičienė, Radviliškio r. sav. administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė 

Pranešėja Dovilė Kurlienė, Joniškio VB Vaikų lit. sk. vedėja 

Kolegų joniškiečių pagamintas lėles pademonstravo Simona Jankutė

Darbo patirtimi pasidalijo Nijolė Kančauskienė, Kelmės Žemaitės viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė 

 Seminaro dalyvius pralinksmino kelmiečių kolegų sukurtas personažas Drevinukas 

Edukacinių pamokėlių užduotis atliko Aurimas Labinas iš Šiaulių raj. VB (kairėje) ir Violeta Skierienė iš Plungės raj. VB

Radviliškio VB Šniūraičių filialo vyr. bibliotekininkė Aušra Zaturskienė supažindino su savo bibliotekos gerąja patirtimi  

Daugelį sudomino Radviliškio VB  Beinoravos filialo vyr. bibliotekininkės Rimos  Lukoševičiūtės pranešimas

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą