Puslapiai

2019 m. lapkričio 25 d., pirmadienis

Daugėlaičiuose – atminimo lenta išnykusiems kaimams

Lapkričio 21 d. Daugėlaičių kaimo centre atidengta išnykusių seniūnijos kaimų atminimo lenta. Tai padaryta, Vietovardžių metais Radviliškio viešajai bibliotekai įgyvendinant projektą „Nepareisim kaimų takeliu...“ ir bendradarbiaujant su Radviliškio seniūnija.

Praeities atminimo ženklą, pritvirtintą prie gyvenvietėje esančio paminklinio akmens, atidengė Radviliškio seniūnijos seniūno pavaduotoja V. Balinskienė ir Viešosios bibliotekos direktorė V. Šukaitienė. Direktorė įteikė padėkos raštą seniūnijai už bendradarbiavimą, įgyvendinant šiemetį projektą. Kalbėjęs  Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus Paveldosaugos ir turizmo poskyrio vedėjas V. Simelis padėkojo Viešajai bibliotekai ir visiems, savo veikla padedantiems išsaugoti krašto paveldą.
Renginyje dalyvavo Daugėlaičių bendruomenės vadovas M. Jasiukaitis ir nariai, Viešosios bei Daugėlaičių bibliotekų, kiti atstovai. Vėliau jie apžiūrėjo vietos bibliotekoje surengtą parodą, supažindinančią su išnykusiais apylinkės kaimais, apskritai krašto paveldu, pasidalijo mintimis. Sukaupta kraštotyrinė medžiaga nurodo, kad Daugėlaičių krašte išnyko dešimt kaimų. Naujoji atminimo lenta įamžino kai kurių jų vardus. Vadinasi, šis prasmingas darbas čia, kaip ir daug kur kitur, tik prasideda.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą